Als u ook weleens zo'n tikje trek hebt en de volgende maaltijd is nog ver weg, dan is er voor u Brunch Biogarde van Mona. Een natuurlijk tussendoor- tje van romige zuivel met veel muesli en lekkere tuinvruchten of zuidvruchten naar keuze. Nieuwe Brunch van Mona, dan bent u er weer helemaal bij. De op het etiket ver- melde zwaveldioxyde wordt gebruikt als con- serveringsmiddel om opslag van een seizoen- gevoelig produkt als bijvoorbeeld bosbes- senjam, mogelijk te maken. Tijdens de be- reiding van jam ont- snapt het grootste deel van dit conserverings- middel in de vorm van gas. De mogelijkheid bestaat echter, dat er een minimale hoeveel- heid in de jam achter- blijft. Daarom staat dit ook op het etiket ver- meld. In een dergelijke hoeveelheid is deze stof echter beslist niet schadelijk. Wanneer u deze stof helemaal niet wilt aantreffen, raden wij u aan de duurdere extra-jam te kopen. Bij de bereiding van deze jam wordt geen con- serveringsmiddel ge bruikt. De vruchten worden diepgevroren of meteen verwerkt. Voedingswaarde van diepvries- produkten Inderdaad zijn nog niet alle bij AH verkrijg- bare produkten voor- zien van de benodigde informatie. Dit is te wijten aan het feit dat er nog steeds geen wettelijke uniforme voedingswaardedecla- raties zijn. Wij hebben toch ook goed nieuws voor u. Met ingang van het vo- rige nummer wordt - zoals u wellicht hebt geconstateerd - de voe dingswaarde van alle recepten in Aller Hande vermeld. Wij kunnen u intussen de voedingswaarde verstrekken van onze pizza's per 100 gram: Pizza Saporita 900 kJ, Pizza Quatro Stagioni 780 kJ, Pizza kaas/to- maat 970 kJ, Pizza Campagnola 830 kJ, Pizza Con Frutta 810 kJ, Pizza Bolognese 1050 kJ. Tenslotte: de rietsui ker is afkomstig uit het Caraibisch gebied. Limburgs desembrood niet invriezen? Inderdaad is het Lim burgs Desembrood door de speciale recep- tuur minder geschikt om in te vriezen. Het brood bevat (evenals het Allinsonbrood) in verhouding tot andere broodsoorten veel wa ter. Door het invriezen kan de structuur van het brood enigszins worden aangetast. Wij horen echter ook, dat mensen wel met goed resultaat het Allinson brood invriezen. Wij raden u daarom aan om als experiment een desembrood in te vrie zen en daama te ont- dooien. Afhankelijk van het resultaat gaat u ermee door of niet. Prins, een simpel naslag- werk, is dit een kleurloos, giftig, de slijmvliezen prik- kelend gas. Mijn vraag is nu waarom deze toevoe- ging en bestaat er niet een minder gevaarlijke stof ter vervanging van de zwavel- dioxyde? MEVR. J.B.-v.S. TEB. Het is alweer ruim twaalf jaar geleden dat het boekje 'Gezond en lekker eten' uit- kwam. Destijds was er sprake van om aile AH-pro- dukten van de benodigde informatietegaanvoor- zien. Helaas is het bij een voornemen gebleven! Ge- lukkig kan ik met het boekje in de hand veel zelf uitzoeken maar bij een paar produkten lukt dat niet. Vooral bij kant-en- Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vermeld in de linker bovenhoek van briefkaart of envelop: AHA. Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord, klare maaltijden zoals piz za's en de Thuismenu's van Iglo is het praktisch on- mogelijk om de voedings waarde te berekenen. Van- daar mijn verzoek of u deze gegevens niet eens in Aller Hande kunt vermelden. Tenslotte zijn de pizza's eigen fabrikaat. Het gaat mij vooral om het aantal ca- lorieen (of kiloJoules), want dan kan ik tenminste bepalen wat ik het beste kan eten als ik meer of minder honger heb. Zo is het me al verscheidene ke- ren overkomen dat ik wak- ker werd van de honger na het eten van de bami van Iglo; blijkbaar is dittoch minder voedzaam dan je zou verwachten. Tenslotte een heel andere vraag (hoe- wel, het gaat ook over een onvolledige etikettering): Waar komt de rietsuiker vandaan die AH verkoopt? J.W.P. TEL Pas geleden heb ik kennis gemaakt met uw nieuwste broodsoort Limburgs De sembrood. Ik was hier zo enthousiast over, dat ik be- sloot een aantal broden in te slaan om in te vriezen. Tot mijn grote verbazing lees ik echter op de zak dat dit brood hiervoor niet ge- schikt is. Kunt u mij berich- ten wat de reden hiervan is? MEVR. C.M.D. V. TEA AllerHande 51

Allerhande | 1986 | | pagina 51