ALLERLEI Fietsreflector straks verplicht, nu al zinvol Taille-slipjes met slechts een naad Twee nieuwe rollades JE PROEFT ZOVEEL CQl MEER IN FRANSE WIJN. Sopwa TailleSlip I I ch Twee gemakkelijke rode wijnen uit het zon- nige zuiden van Frankrijk. Heerlijk bij vleesge- rechten, of gezellig met een hartig hapje of'n stukje kaas. Cortoieres, fles 0.7 liter 3.95 3 voor Chateau de Vaissieres A Q C Minervois, fles 0.7 liter £75 Een goede zichtbaarheid van de fiets onder alle om- standigheden vermindert het ongevallenrisico van de berijder. Dat is mede geble- ken uit de invoering enkele jaren geleden van de ach- terreflector en de geel re- flecterende pedalen. He- laas is de slechte zijde- lingse zichtbaarheid van de fiets bij duisternis nog steeds oorzaak van talloze ernstige ongevallen. Daarom wordt per 1 januari 1987 het gebruik van zijde- lings zichtbare lichtreflecto- ren voor de fiets verplicht. Fietsers hoeven natuurlijk niet tot die datum te wach- ten. Integendeel: een goede zichtbaarheid van de fiets voor andere weggebruikers is ook op dit moment al van belang. Een van de toegestane mo- gelijkheden voor zijdelingse reflectie zijn refiecterende wielcirkels, die op eenvou- dige wijze, langs de velg, door de spaken worden ge- vlochten. Deze zijn per set van twee bij een groot aan- tal AH-winkels verkrijgbaar voor f 12,95. Ze zijn goed- gekeurd door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat (keurnummer NL-F0014) en worden aanbevolen door Veilig Verkeer Nederland. De wielcirkels passen op alle wielmaten. Data® Naar ieders smaak vindt u bij AH verschillende model- len damesslipjes van elas- tisch katoen: tanga's, bi kini-model en taille-slips. Het grate voordeel van tail le-slips is datzijveel min der tekenen, Dit komt niet alleen omdat ze hoger slui- ten, maar ook omdat de taille-slipjes van AH wel- overwogen gemaakt zijn met alleen een 'onzichtba- re' achtemaad in plaats van twee zijnaden. Dit past uitstekend bij het mode- beeld van deze winter met veel strak aansluitende kle- ding in soepele stoffen. Daarbij is het belangrijk on- dergoed te dragen dat nauw aansluit en past als een tweede huid. Boven- dien is door deze achter- naad de pasvorm beter. Naast de bekende varkens- en runderrollade kunt u bij AH sinds korte tijd ook kie- zen uit nog twee soorten rollades: een kiprollade en een rollade 'half om half'. De kiprollade is gemaakt van heerlijk gekruid kipfilet en heeft een gewicht van ca. 500 gram. Deberei- dingswijze is simpel en snel: eerst even aanbraden, Vt dl water toevoegen en dan met de deksel op de pan de rollade in ca. 20 mi- nuten gaar braden. Een heel nieuw produkt is de gekruide half om half rollade. Dit is een rollade die bestaat uit twee soorten vlees. Een buitenzijde van rundvlees met aan de bin- nenkant varkensvlees; twee lappen vlees op elkaar ge- legd en opgerold. Verkrijg baar in de gewichten 600 gram en 1200 gram. Voor de kleine half om half rollade moet u op een braadtijd rekenen van ca. 55 minuten, die van 1200 gram moet iets langer bra den en is in ca. 70 minu ten gaar. 'rrZonnig ka AllerHande 37

Allerhande | 1986 | | pagina 37