BESia DE MSIACHOCA wsutcHoa lees de sticker Met betrekking tot winkelwagens willen wij benadrukken dat onze filiaalteams steeds alles in het werk stellen om door klanten meegenomen boodschappenwa- gentjes op te sporen en terug te brengen. Da- gelijks worden op re- gelmatige tijden rondom de winkels de achtergelaten winkel wagens verzameld en teruggereden. Deson- danks moeten ook wij vaststellen dat nadien toch weer winkelwa gens op de openbare weg worden aangetrof- fen. In vele gevallen zijn die wagens afkom- stig van klanten die ze ter plaatse onbeheerd achterlaten. De afgelopen jaren zijn door ons elders al- lerlei maatregelen be- proefd die zouden moe ten voorkomen dat winkelwagens gaan 'zwerven'. In dit ver- band kunnen wij noe- men: - een schriftelijke op- roep aan klanten - een tekstbord bij de in- en uitgang van de winkel - een tekst op de win- kelwagen - een bord op de par- keerplaats met bijbe- horende voorziening om daar winkelwagens te parkeren - een oproep via de om- roepinstallatie De genoemde maatre gelen hebben welis- waar een duidelijk po- sitief effect gehad, doch tot onze spijt het winkelwagentjespro- bleem niet volledig doen verdwijnen. Wij hebben altijd, en wij blijven dat ook doen, een beroep ge- daan op het verant- woordelijkheidsgevoel van degenen die de winkelwagens gebrui- ken. Niet zonder suc- ces. De meeste klanten hebben altijd heel goed begrepen dat het ach terlaten van gebruikte winkelwagens natuur- lijk niet kan. De veel kleinere groep, die op dat gebied eigen nor- men hanteert, blijkt moeilijk te bereiken als het gaat om mede- werking terzake. Hoe worden rozijnen gedroogd? Uw brief stelt ons in de gelegenheid u enige uitleg t'e geven hoe in Griekenland de bewer- king van rozijnen plaats vindt. Gezien de gunstige kli- matologische omstan- digheden daar, maakt men voor droogproces- I sen veel gebruik van de zon. Met name geldt dit bij de rozijnen. De druif jes worden, een- voudig gezegd, in de zon gedroogd. En als u zich daarbij voorstelt dat dan de rozijnen in wording op (schone) vloeren liggen, valt het niet moeilijk te raden dat wel eens een steentje tussen de ro zijnen terecht kan ko- men. Dat mag natuur- lijk niet. Als het al eens gebeurt is het eerder uitzondering dan regel. Zelf heeft u als regel- matige gebruikster van Griekse sultana- rozijnen ervaren dat de kwaliteit voortreffe- lijk is. Voor zover wij de bewerking in Grie kenland kunnen be'in- vloeden, zullen wij ons blijven inspannen om rozijnen te kopen die vrij van elke soort on- gerechtigheden zijn. Beregoede konsumentenaktie: 'NVERTSUIKERSTROOP, 'lANTAARDIGVET, EMULG, Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. dat onlangs aan de service- afdeling. Twee dagen later stand hetwagentjeer n6g. Ik rapporteerde dit weder- om, maar vandaag staat het wagentje er nog steeds. Mijn conclusie: de bedrijfs- leiding beschouwt de wagentjes als 'quantite negligeable' (letterlijk ver- taald: teverwaarlozen hoe- veelheid, red.) en deugt niet als leiding, die de kos- ten dient te bewaken. U moet hen dit goed onder de neus wrijven. JM TEA Hierbij stuur ik u een steentje dat ik vond tussen de rozijnen (Griekse sulta na's). Daar had ik dus lelijk mijn kiezen aan kunnen be- schadigen en/of bezeren. Dat is me ook meerdere ke- ren gebeurd, vandaar dat ik de gewoonte heb om nu de rozijnen eerst na te kijken. Maar zo'n steentje van dit formaatvondikwelwat groot. Daarom besloot ik u te schrijven. Ik gebruik nl. vrij veel rozijnen: in gerech- ten, voor de kinderen of zelf zomaareen handje vind ik ook erglekker. Ik gebruik ook wel eens an dere merken, maar uw Griekse sultana's vind ik eigenlijk wel de lekkerste. Het is dus best vervelend dat ik ze eerst moet nakij- ken, omdat er geregeld harde dingetjes tussen zit- ten. Is dit niet te voorko men? I.P.-Z. TEH. PUUR PUUR PUU AllerHande 51

Allerhande | 1986 | | pagina 51