Foutieve kassa- aanslagen en niet betrokken caissieres Het spijt ons te lezen, dat u de laatste tijd minder tevreden bent over de afhandeling bij de kassa. Helaas ont- vangen wij de laatste tijd meer van derge- lijke reacties van klan- tea Dit is voor de Al bert Heijn-directie dan ook aanleiding geweest om voor dit jaar de kassa-afhandeling als een van de hoofdthe- ma's aan de orde te stellen. Er wordt hard gewerkt om het afre kenen voor de klant op een snelle en prettige manier te laten verlo- pen. Wanneer de reclame- artikelen worden over- geprijsd, zoals het hoort, worden er min der fouten gemaakt. Het invoeren van scan- ningkassa's - de kassa's die de streepjescode kunnen 'lezen' - ver- kleint ook het pro- bleem van foutieve aanslagen. Ook wordt gestreefd naar een verhoogde betrqkken- heid van de caissieres. Wij kunnen ons voor- stellen, dat u dit mis- schien allemaal wat vaag en algemeen vindt klinken. Deze al- gemene thema's wor den echter concreet uitgewerkt in de oplei- dingen. Wij willen hiermee de afwerking van de aan kopen voor de klant correcter en plezieri- ger laten verlopen. Wij hopen, dat u een posi- tieve uitwerking van de genomen en te ne- men maatregelen bin- nenkort zult bemerken. Komkommer in overbodig plastic? Wij vinden de plastic verpakking van de komkommers niet overbodig, anders zou den wij deze verpak king zeker achterwege laten. Komkommers verpakt in zogenaamd 'krimpfolie' zijn name- lijk veel langer houd- baar, omdat het vocht beter bewaard blijft. Bovendien zijn de kom kommers die door Al bert Heijn verkocht worden van export- kwaliteit. Bij export- komkommers is een dergelijke verpakking zelfs voorgeschreven. Wie brengt de zwervende winkelwagens terug? Reeds m'eer dan30jaar zijn wij klantin uwfilialen. De laatste jaren hebben wij ons hoe langer hoe meer geergerd aan de manier van afwerking van onze aankopen bij de kassa's. Naastdezeeronbehoor- lijke handelwijze van som- mige caissieres, die tijdens het afrekenen gesprekken met collega's voeren, tref- fen wij zeer regelmatig bij controle van de kassabon foutieve aanslagen aan. Die bij toeval zelden of nooit in het nadeel van Albert Heijn uitvallen. Met name komt dit vaak voor bij speciale re- clame-aanbiedingen uit de iandelijke krantenadverten- ties. In een van uw AllerHandes heeft eens een uitspraak van een AH-bedrijfsleider gestaan, dat kassabonnen nooit door de client gecon- troleerd behoeven te wor- den. Wij hebben moeten constateren dat deze uit spraak wel erg overmoedig is. Een fout varierend van een kwartje tot ver boven een gulden is heel gewoon en komt niet bij uitzonde- ring, maar regelmatig voor. Onder regelmatig moet u dan verstaan enkele malen per maand. Wij zouden het zeer op prijs stellen als u aan onze klacht de noodza- kelijke aandacht wilt schen- ken. Wij kunnen u verzeke- ren dat wij niet de enigen zijn die met bovenstaande geconfronteerd worden. Uiteraard willen wij de goede caissieres niet te na spreken. Wij doen dan ook ons best om juist deze op te zoeken wanneer wij gaan afrekenen. G.W.V.S. TEM. AHA! Naast een woord van waar- dering voor de zeer goede groente-afdelingvanAH, toch een kritische vraag, n.l.: 'Waarom worden de komkommers allemaal in plastic verpakt, terwijl men ze overal onverpakt ver- koopt?' Het lijkt mij kosten- besparend en ook voor het milieu prettiger deze onno- dige verpakking achter- wege te laten. MEVR.C.S. TEL Het is met de eerste keer dat ik over de grate desin- teressevan de filiaalleiding voor de boodschappenwa- gentjes rapporteer. Gedurende het weekend trof ik op de f lat-galerij een door de jeugd beschadigde wagen aan en rapporteerde 50 AllerHande Venkade *Ve>ikade *yenkade-j met sesam IU sesame iuith sesame

Allerhande | 1986 | | pagina 50