DE CYCLAAM: BIJ AH MET UNIEKE BLOEIGARANTIE DOBBEL Minstens 25 bloemen en 10 weken bloei: deze unieke bloeiga- rantie geldt voor elke cyclaam die u dit na- jaar bij AH koopt. Al bert Heijn wil daar- mee voor eens en voor altijd afrekenen met de gedachte dat de cy claam een moeilijk te verzorgen plant zou zijn. Wie zich aan de vijf hoofdregels houdt, heeft maandenlang plezier van deze fraaie pot plant! De cyclamen van AH zijn anders dan die we van vroeger kennen. Ze zijn opgekweekt uit het bijzondere F1 hybride- zaad, waarin alle sterke eigenschappen van diverse soorten zijn samengebracht. Daardoor geven de planten van nu meer bloemen tegelijk dan vroeger en zijn ze ook beter bestand tegen hogere temperaturen. De potaarde is van een zodanige samenstel- ling, dat het vocht be ter dan vroeger wordt vastgehouden. Sommige mensen we- ten niet dat de cy claam van nu daardoor ook een andere verzor- ging nodig heeft dan die van vroeger. Dat moet tenminste de ver- klaring zijn van het feit dat de cyclaam niet bij iedereen een even goede naam heeft. De kwekers van AH weten uit ervaring dat van de cyclamen die het niet redden minstens 90% is 'verdronken', ofwel: te vee! water heeft ge- had. Vijf gouden regels AH's unieke bloeiga- rantie voor 25 bloemen in 10 weken is van toe- passing op elke cy claam die de komende maanden bij AH ver- krijgbaar is. Wie van de garantie wil profite- ren, moet zich wel aan de vijf gouden regels voor verzorging hou- den. Die luiden: 1. Nooit in de voile zon zetten. 2. Eenmaal per dag een klein scheutje wa ter geven. 3. Uitgebloeide bloe men met een korte draaibeweging uit de knol trekken. 4. Eenmaal per week met een beetje Pokon of Substral bijmesten. 5. Beslist niet te nat houden. Wat is te nat? 'Niet te nat houden' is zo'n rekbaar begrip waarmee u alle kanten op kunt. Toch kan dat moeilijk anders wor- den omschreven. De hoeveelheid water die een cyclaam nodig heeft wordt namelijk door vele factoren be- paald, zoals het aantal tegelijkertijd bloeiende bloemen, de temperatuur in huis, de plaats (wel of niet in de buurt van de ver- warming), het soort sierpot waarin de cy claam staat enz. Be- denk wel dat u de plant eerder te veel dan te weinig water geeft! U kunt dat zelf contro- leren door de stenen pot waarin u de cy claam koopt regelma- tig te bekijken. Als de pot vochtig is en de plant toch een beetje slap hangt, dan heeft de cyclaam beslist te veel water gehad. Water geven kan het best op een schoteltje of in de sierpot. Het mag ook wel op de pot aarde, maar beslist niet in het hart van de plant, want dit veroor- zaakt rotten. Na plusminus een half uur moet u controleren of er nog water in de pot of op het schoteltje staat en eventueel het overtollige wegnemen. U kunt zich deze con- trole besparen door de binnenpot op een scherf of op kiezels in de sierpot te plaatsen. Als u water geeft op de potaarde, kan het over tollige water via het gaatje onderin de bin nenpot weglopen. De cyclaam mag namelijk nooit langer dan een half uur'met z'n voe- ten' in het water staan. Verdere verzorging Uitgebloeide bloemen en geel blad moeten worden weggenomen. Hiervoor draait men de Stengel en met een rukje wordt deze dan tot aan de knol verwij- derd. Aktivas Pi1 -dankzij van de alierbeste kboven- dien de goedkoopste. bewijst dat nu meer dan ooit Want voor 3;5 kilo onverschrokken DobbelmanjDetaalt u tijdeliik geen maar slechts f 9,99. AllerHande 31 bbelman van

Allerhande | 1986 | | pagina 31