wit, half zoet, fles 1 liter ®gm: fles 1 liter pnjzen. Eenheidsverpakkingen zijn er uitsluitend voor uw gemak. Zijn uw wensen anders, dan stellen wij er een eer in om daaraan te vol- doen. Wei hondjes in het winkel- wagentje? Wei meer klanten zou- den graag zien dat voor kleine honden een uitzondering wordt ge- maakt voor wat be- treft de toegang tot onze winkels. Toch kunnen wij dat niet toelaten. Ten eerste maakt de wet geen verschil tussen grote en kleine honden en de boete die wij krijgen is in beide gevallen even hoog. Ten tweede zou dan ook vastgesteld moeten worden wat klein is en wat groot is, want ook een behoor- lijk grote hond past in het winkelwagentje. Bovendien, wie bepaalt dan wat groot en klein is? Ten derde zijn win- kelwagentjes bedoeld voor het vervoer van boodschappen. Het vervoer van kinderen is alleen toegestaan in wagentjes, die voor- zien zijn van een zitje, waarbij de kinderen de benen onder de duw- beugel, buiten het kar- retje, houden. Er zijn ook klanten die hun on- genoegen uiten als kin deren met hun schoei- sel in het wagentje zit ten. Bovendien zijn er klanten die allergisch zijn voor bijvoorbeeld hondeharen. Die kun nen makkelijk in het wagentje achterblijven en dan via zowel ver- pakte levensmiddelen (pakken melk) als on- verpakte levensmidde len (kool) tot in de keu- ken komen van hen die daar last van hebben. Wij realiseren ons goed dat het voor hon- denbezitters niet altijd makkelijk is, maar op het gebied van de hy giene kunnen wij niet streng genoeg zijn; wij moeten er in feite nog veel strenger toezicht op houden dan thans het geval is. Omdat het een collectief belang is, menen wij te mogen rekenen op de mede- werking van al onze klanten. Welke voedings- waarde heeft Limburgs Desembrood? Het deed ons genoegen in uw brief te lezen dat ons Limburgs Desem brood u zo goed bevalt. Dit brood bevat per 100 gram: ca. 6gram eiwit, 1,5 gram vet, 37 gram koolhydraten; ca. 800 kJ 190 kCal. Indien u uit dit brood ca. 11 sneetjes snijdt, dan levert een sneetje desembrood ongeveer evenveel energie op (kJ/kCal) als een sneetje grof volkoren- brood. Het desem brood is in zoverre voedzamer dat het meer voedingsvezel bevat, waardoor er minder snel een hon- gergevoel optreedt na het eten van dit brood. eigenwijn A|»poiiati6nJ Appellation An|ou Con Naar aanleiding van een in- gezonden brief uit Aller- Hande nr 17, onder de titel 'Hond in de winkel, dat mag toch niet?' wil ik gaarne mijn readies hierop kwijt. Dat de Vleeskeurings- wet dat verbiedt vind ik be- grijpelijk en ook voor de hy giene noodzakelijk. Het be- trof hier een - neem ik aan kleine hond, die in de bood- schappenkar werd vervoerd en zodoende nergens aan kon snuffelen of in de win kel zijn behoefte doen. Een hond is een hond, zult u dan zeggen, maar ik vind persoonlijk dat kleine hon- den, die gedragen worden of in de kar zitten (eventu- eel in een lege doos), een uitzondering waard zijn. Mijn motivatie in deze is dat kinderen ook door hun ouders in deze boodschap- penkarren gezet worden en ook die lopen over straat, eventueel door de honde- poep e.d. Dat is mijns in- ziens even onhygienisch als het meedragen van een hondje. Voor de goede orde deel ik u mede, dat ik geen hondenbezitter ben en er ook nooit eentje heb gehad. Verder mijn compiimenten voor uw huisblad AllerHan- de. Ik neem het altijd mee en lees ergraagin. MEVR.H.W.B.T.TEA. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Sinds korte tijd verkoopt AH Limburgs Desembrood. Ik vind dit brood zeer sma- kelijk en heb de folder die AH uitgeeft goed gelezen. Nu kan ik niet op de ver- pakking en ook niet in de folder ontdekken hoe de calorische verhouding van dit brood is. Hoeveel vet- ten, koolhydraten en eiwit- ten bevat 100 g van dit arti- kel? In de folder staat dat het voedzamer is dan ge- woon brood. Wil dit ook zeggen meercalorieen per boterham? MEVR. R.H.-K. TEB. nxgp;

Allerhande | 1986 | | pagina 51