DE HOLLANDSE POT AANGEKLEED Gemarineerde ribkarbonade met Provengaalse sperziebonen rangschikken. Aan de braadjus ket- jap toevoegen. Aan de kook laten komen en aanbaksels losroeren. In juskom schenken. GEMARINEERDE RIBKARBONADE MET PROVENQAALSE SPERZIEBONEN 100 g magere gerookte spekblokjes, 750 g sperziebonen, Vi bakje champignons, 1 rode paprika Voorbereiden: Citroen uitpersen en sap in kom doen. Erdoor roeren: azijn, zout, peper, cayennepeper, rozemarijn en 3 eetlepels olie. Kar- bonades erin leggen en 5 uur laten staan. Karbonades af en toe keren. In koekepan spek in ca. 10 minuten zachtjes knapperig bakken. In schaaltje scheppen. Sperziebonen afhalen en wassen. Champignons wassen en in plakjes snijden. Pa prika schoonmaken en in stukjes snijden. Bereiden: Grill voorverwarmen op hoogste stand. Sperziebonen met weinig water en zout in ca. 20 minu ten gaar koken. Intussen op bak- plaat een stuk aluminiumfolie leg gen. Karbonades uit de marinade halen, droogdeppen met keukenpa- pier en met 1 eetlepel olie bestrij- ken. Op rooster leggen. lets boven midden van grill schuiven en bak- plaat er vlak onder plaatsen. Kar bonades in ca. 15 minuten gaar en bruin grilleren. Halverwege keren. Intussen in koekepan 2 eetlepels olie verhitten. In ca. 5 minuten champignons snel bruin bakken. Paprika toevoegen en nog ca. 2 mi nuten op half hoog vuur meebak- ken. Pan van het vuur nemen. Sper ziebonen afgieten. Toevoegen: champignon-paprikamengsel, spek- jes en 1 eetlepel van het spekvet. Nog even doorwarmen. In schaal scheppen. Lekker met gebakken aardappelen of puree. Voorbereidingstijd: ca. 20 minuten Bereidingstijd: ca. 30 minuten Prijs p.p.: ca. f 3,00 Karbonade met sperziebonen wordt: V2 citroen, 1 eetlepel azijn, zout, peper, '/2 theelepel cayennepeper (Mc Cormickjj Vz theelepel rozemarijn, 6 eetlepels olie, 4 ribkarbonades, Voorbereidingstijd: ca. 15 minuten Wachttijd: 5 uur Bereidingstijd: ca. 35 minuten Prijs p.p.: ca. f 4,25 AllerHande 39

Allerhande | 1986 | | pagina 39