Gezocht: een plezieiig gezelschap voor een goed glas wijn. zwan T BEGIN VAN N NIEUW AVONTUUR 9erl°°.tS^ot Verse vleeswaren Ideale kandidaten voor een mooi glas rode wijn: Marco Brie De romig-zachte, smaakvolle. Vers van het mes. En: Kernhem De plttige vaderlandse dessertkaas. En: Boursin met kruiden De kruidige Fransman, waarmee je zoveel kanten op kunt En: Ankevener kruidenboter©®©. De 6chte! Koppel ze aan de wijn van uw keuze. Geluk verzekerd. va» Normandische Bakbacon Mexicaanse Bakbaconschotel 3RIE PASTE »0 V.. BUTTED /I ART IN CO Bakbacon van Zwan: 1001 mogelijkheden. Bakbacon is geen gewone bacon. De plakken zijn dikker cn het is niet gerookt. Dat maakt Bakbacon van Zwan zo geschikt om te koken, te bakken of te verwerken in allerlei oven- gercchten. Tips: - Bakbacon met gebakken eieren, tomaten en champignons. - rol gehakt in een plakje Bakbacon. Heerlijk op de barbe cue, voor gril of om te braden. - een ananasschijf in Bakbacon, gebraden of gegrild, is een ervaring apart. - Bakbacon bij nasi, bahmi, bruine bonen, kapucijners of verse tuinbonen. 8 niet te dikke plakken Zwan Bakbacon - een afgestreken eetlepel bloem I ui 200 gram champignons - peterselie - 2 dl. droge cider - 1 dl. room - peper - zout - boter. De plakken door de bloem halen en bakken. De Bacon uit de pan halen en warm wegzetten. De peterselie schoonspoelen en fijnhakkcn. De ui pellen en hakken, de champignons schoon- maken en snijden. Ui en champignonplakjes in het braadvet garcn. Strooi de overgeblcvcn bloem over en laat die vijf minuten mee garen. Van het vuur af, beetje voor beetje de cider door de massa roeren. De pan weer op het vuur om de saus een minuutjc door te laten koken. De room door de saus roeren, op smaak afmaken met zout en peper. De Bakbacon vcrde len, de saus eroverheen en versieren met wat peterselie. 6 plakken Zwan Bakbacon - 1 blikje mats - 250 gram erwten - 1 rode paprika - boter - peper - zout. Twee plakken Bakbacon in blokjes snijden en in boter bakken. De paprika in blokjes snijden en in water met een beetje zout koken. De erwten garen, de mats bij de erwtjes verwarmen. Vocht wcggieten. Overige plakken Bakbacon in boter braden. De blokjes Bakbacon en de paprika bij het groentemengsel voegen cn vermengen. Op smaak brengen met zout en peper. Van Norntandische Bakbacon Zwaif Nederland, Postbus 18, 5340 BCfOss. I 36 AllerHande

Allerhande | 1986 | | pagina 36