ALLERLEI Drie soorten druiven Sparen voor een theedoek met AH zuivel Vogelzaad: waarop moetu letten? Goud- k Salami Nu per 100 gram Het is de wijnmaand en dus ook de druivenmaand. Bij AH kunt u in deze periode kiezen uit drie soorten. Groot en geel zijn de Italia- druiven met een zoete, muskaatachtige smaak. Ze worden eerst geoogst rand Villa Tucci, een dorpje bij Pescara in zuid-oost Italie. Als de druivenpluk daar achter de rug is, haalt AH dezelfde druiven uit Colon- na, even ten zuiden van Rome. Zeer zoet en aromatisch, zo smaken de Griekse Rosaki- druiven. Ze zijn middel- groot, ietwatovaalvan vorm en geel-graen van kleur. De Rosaki's komen achtereenvolgens uit Ka- valla in noord-oost Grieken- land van het eiland Kreta. Tenslotte zijn er de blauwe Atphonse Lavallee-druiven uit Frankrijk. Fris-zoet van smaak en geoogst in de Vaucluse, hetgebiedten noorden van Avignon. Tot en met zaterdag 29 no- vember staan de AH-win- kels in het teken van de grate AH zuivel-actie die 4 September begon. Op een groot aantal zuivelproduk- ten van het AH-Huismerk zitten tot die datum spaar- zegels. Die spaarzegels plakt u op een in de AH- winkel verkrijgbare spaar- kaart. Als de kaart vol is - en dat is al bij 10 zegels - kunt u een erg goede thee doek kopen voor slechts f 2,50. De prijs zonder spaarzegels is J 4,95. De theedoek is speciaal voor AH gemaakt van een zware kwaliteit katoen met eenfraai dessin. Hetfor- maat is behoorlijk tors (68 x 62 cm), wat bijvoorbeeld erg handig is bij het afdro- gen van grater serviesgoed en pannen. Bovendien kunt u kiezen uit drie verschil- lende kleurencombinaties. De spaarzegels vindt u op vrijwel alle AH zuivelpro- dukten. Alleen de hele liter- pakken voile en halfvolle melk mogen - in verband met wettelijk vastgestelde minimumprijzen - niet mee- doen. In plaats van de theedoek met korting kunt u voor een voile spaarkaart ook de helft van het voordeel con- tant bij de kassa krijgen, namelijk f 1,25. Vogelzaad is er in vele soor ten en kwaliteiten. Bij uw AH-supermart treft u het Friskies-assortiment aan, dat parkietzaad, kanarie- zaaden tropisch vogelzaad bevat. Stuk voor stuk zijn het mengsels van verschil- lende zaden, helemaal af- gestemd op datgene wat de vogel nodig heeft. De zaadmengsels van Fris- kies zijn een basisvoer vo6r uw vogels. Maar er is meer voor nodig om ze gezond te houden. Ook die benodigd- heden vindt u bij AH: schel- penzand(n\e\ alleen als bo- dembedekker, maar ook onmisbaar voor de spijsver- tering), sepia levert met name kalk), eikrachtvoer (bevat vele noodzakelijke voedingsstoffen), groen- voer(v ooral als vitamine- aanvulling) en vogelbiscuit (versterkend voedsel, spe ciaal aanbevolen tijdens de rui en broedperiode). Wilt u uw vogels een keer iets extra's geven, dan kunt u kiezen uit snoepstokjes, snoepzadenen trosgierst. AllerHande 27

Allerhande | 1986 | | pagina 27