TOMPOUCE NET CHOCOLADEMOUSSE EN ADVOCAATSAUS 6 STOP VOOR STOP Bent u ook zo dol op chocolade- mousse? Vooral zelfgemaakt is het een ware traktatie. Moeilijk te maken? Helemaal niet, want AllerHande brengt u stap voor stap naar een goed eindresultaat met een bijzondere presentatie. Chocolademousse is voor jong en oud een van de lekker- ste desserts. Maar als besluit van een feeste- lijk etentje vaak wel erg machtig. Deze ver- sie van chocolade mousse is veel lichter verteerbaar. Peer en bladerdeeg zorgen voor frisheid en afwisseling in smaak. En wie er echt iets speciaals van wil maken, geeft er nog een in een handom- draai gemaakte advo- caatsaus bij. Dit des sert is uitstekend vooraf te bereiden, al- leen de opmaak en het gameren kan pas vlak voor het serveren ge- beuren. TOMPOUCE MET CHOCOLADEMOUSSE EN ADVOCAATSAUS Foto 1 Chocolade in stukjes breken. In kleine pan doen. Kof fielikeur toevoegen. Grote pan voor helft met water vullen. Aan de kook brengen en op laag vuur tegen de kook aanhouden. Kleine pan erin zetten au bain-marie). A1 roerende chocolade langzaam laten smel- ten. (Chocolade mag niet te warm worden, want dan wordt hij korrelig en is niet meer te gebruiken.) Pan van vuur nemen. Foto 2 Boven 2 kom- men eieren splitsen. Aan dooiers helft van de basterdsuiker en een eetlepel koud wa ter toevoegen. In ca. 5 minuten kloppen tot ze licht van kleur en luch- tig zijn. Eiwit met snufje zout stijfklop- pen. Rest van de bas terdsuiker toevoegen en erdoor kloppen. i/8 Liter slagroom stijfkloppen. Foto 3 Dooiermengsel door de inmiddels iets afgekoelde en gesmol- ten chocolade kloppen. Vervolgens de stijfge- slagen slagroom er door scheppen. Als laatste in twee gedeel- ten het eiwit erdoor scheppen. (Er mogen geen eiwitvlokken meer zichtbaar zijn.) In koelkast chocolade mousse in ca. 1 uur la- ten opstijven. Foto 4 Oven voorver- warmen op 220 °C of gasstand 5. Intussen in ca. 10 minuten plakjes bladerdeeg ontdooien. Plakjes halveren. Bak- plaat invetten. Blader deeg erop leggen. In midden van oven bla derdeeg in ca. 12 minu ten goudbruin en gaar bakken. Laten afkoe- len. Met een kartelmes bladerdeeg voorzichtig overlangs halveren. Onderste helft op 6 dessertbordjes leggen. Foto5Inkom doen: slagroom, koffieroom, advocaat en basterd suiker. Met mixer iets stijfkloppen tot saus- dikte. Afdekken en tot gebruik in koelkast be- waren. In zeef peren goed laten uitlekken. Met keukenpapier droogdeppen. 1 Peer in stukjes snijden voor garnering, de rest overlangs in dunne plakjes snijden. (Tot zover voor te bereiden.) Foto 6 Chocolade mousse in spuitzak scheppen. Op elke on derste helft van bla derdeeg halve peer in plakjes leggen. Deel van chocolademousse erop spuiten. Blader- deegdeksel erop leg gen. Bovenkant game ren met drie toef jes chocolademousse en stukjes peer. Advo caatsaus er omheen scheppen. (6 personen) 5 repen pure chocolade a 25 g, 2 eetlepels koffielikeur, 3 eieren, 60 g basterdsuiker, zout, 1/81 slagroom, 3 plakjes diepvries bladerdeeg, V2 eetlepel boter of margarine, 7 halve peren uit blik advocaatsaus: 1/81 slagroom, 2 eetlepels koffieroom, 2 eetlepels advocaat, 1 eetlepel basterdsuiker Voorbereidingstijd: ca. 1% uur Bereidingstijd: ca. 15 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,00 AllerHande 23

Allerhande | 1986 | | pagina 23