■EXTRA FIJNE SHERRY: NANZANILLA Werthers Echte origmele recept Originele roombabbelaars Het is een tijdje rustig geweest aan het sherryfront. Wettelijk gezien zit sherry in een soort dwangbuis; de regels zijn zo streng dat er weinig nieuws te melden valt. Dat verandert, want er is nu een regel versoepeld en die heeft te maken met het voorgeschreven alcoholpercentage. Sherry is wijn die met alcohol wordt versterkt, omdat daardoor de karakteris- tieke eigenschappen van de wijn beter tot hun recht komen. Sherry moet 17 procent alcohol bevatten, zegt de Nederlandse wet. Om die reden werd tot voor kort zelfs alcohol toegevoegd aan sherry- soorten die van nature een tikkeltje minder al cohol bevatten. Maar, zeggen vele sher- ryliefhebbers al heel lang, er zljn sherry's die lekkerder zouden zijn als er minder alcohol in zou zitten. En dan doe- len ze op Fino en Man- zanilla, de twee soorten die de mensen in Jerez zelf graag drinken. Aan deze wens is nu, na ja- renlange discussie, ge- hoor gegevea Fino en mogen voortaan 15y2 procent alcohol bevatten. Dat mag. Het moet niet. 17 Procent mag ook. Zo komt iedereen aan z'n trekkea Albert Heijn is blij met deze verandering. In de wijnmaand komt er dan ook een Manza- nilla-sherry die 15y2 procent alcohol bevat. In halve flessen, want Manzanilla is een sub- tiele sherry die niet te lang in een aangebro- ken fles kan blijven staaa Een week onge- veer, en dan kan een hele fles wel eens te veel zija Fino en Manzanilla zijn in wezen overigens het- zelfde. Het verschil zit 'm hierin: de sherry- wijn die wordt opgesla- gen in de stad Jerez de la Frontera ontwikkelt zich tot Fino; dezelfde wijn die in Sanlucar de Barrameda wordt op- geslagen, gaat daama onder de naam Manza nilla door het leven. In Sanlucar waait altijd een fris zeewindje en dat zorgt voor de bij- zondere fijne smaak van deze sherry. Ken- ners beweren zelfs de zilte zeelucht in deze sherry te herkennen. H Wij nemen: echte boter, verse room, witte kris- 3 roj] ta lsuiker, goudgele kand^, een snufje zout eny veel tijd.Juist dat laatstegeeft Werther's E^hte zijn eigen, ongeevenaanferpmge smaak. X J J 3 rollen nu iiet van Merci Vielfalt. iuur, in melk en assorti PEREZ I SANIUCAR JEREZ-X AllerHande 17

Allerhande | 1986 | | pagina 17