teTvsvT** Komen klachten op de goede plaats terecht? Hoewel de controle op alle AH-produkten zeer streng is, kan het inci- denteel voorkomen dat u toch niet tevreden bent over een produkt. U kunt het desbetref- fende artikel dan te rugbrengen naar de winkel (in principe de winkel waar het ge- kocht is). Op vertoon van de bon wordt in het kader van onze on- voorwaardelijke kwali- teitsgarantie ('niet goed, geld terug') het aankoopbedrag ver- goed, of ontvangt u een vervangend artikel. In beide gevallen wordt in de winkel de klacht op een bon ver- meld en die wordt doorgegeven aan het hoofdkantoor. Uw klacht komt dus wel degelijk op de goede plaats terecht, zodat er zo nodig maatregelen kunnen worden geno- men. Wij raden u daarom aan uw potje jam ge- woon terug te brengen naar de winkel. De ver- pakking is daarbij van belang, omdat o.a. door houdbaarheidsaandui- dingen de produktieda- tum is na te gaan. kaas ongezond? Alle toevoegingen (ad- ditieven) die binnen de Europese Gemeen- schap op zogenaamde positieve lijsten voor komen, zijn voorzien van een E-code. Een additief wordt op een positieve lijst geplaatst wanneer uit onderzoek is gebleken dat hij zon der nadelige gevolgen voor de gezondheid in voedingsmiddelen kan worden gebruikt. Dit houdt niet in dat stof- fen zonder meer mo- gen worden toegepast. In de diverse produkt- besluiten wordt be- paald of de desbetref- fende produkten addi- tieven mogen bevatten en zo ja, hoeveel. Hier- bij wordt bekeken of het echt noodzakelijk is om een hulpstof te gebruiken. Op dit mo ment is het in Neder- land nog niet verplicht om op de verpakking de E-code van de addi- tieven te vermelden. Ons inziens zijn er geen gronden aanwe- zig om de conclusie 'bijzonder kanker verwekkend' als waar aan te nemen. Als er vermoedens zouden zijn dat dit wel het ge- val zou zijn, dan zou deze stof zeker niet voorkomen op een po sitieve lijst. Verdere informatie over dit onderwerp vindt u in 'Het Additie- venboekje. Een over- zicht van toevoegingen aan eet- en drinkwa- ren.' Het is uitgegeven door de Staatsuitgeve- rij (1981). Zullen we weer 'ns lekker aan de barbecue? Met ons kant-en- klaar gekruide kip-barbecuepakket smaakt en ruikt het nog lekkerder. epoten. Kipdrumsticks. KipbraadsHcks. En kipkarbonade. En ook ongekruid, als u dat liever hebt. Al sinds twintig jaar ben ik vaste klant van uw bedrijf. Ik koop veel produkten van het huismerk, dit alles tot grate tevredenheid. Mijn probleem is echter het volgende. Twee weken gele- den kocht ik een pot halvi- ture jam Abrikozen van het AH-merk. In deze pot zat, bijna onderin, een klein steentje. Ik heb dit doorge- gevenin de AH-winkel. Ik mocht de pot terugbrengen en zou een nieuwe pot hal- viture jam krijgen. Maar veel liever dan ditwil ik het aan u laten weten, omdat bij bovengenoemde oplossing deze klacht nooit bij u terechtkomt. Als ik een artikel van een ander merk koop, staat er bijna altijd op dat het bij ontevredenheid over de in- houd kan worden opge- stuurd, Ik heb hiergelukkig nog nooit gebruik van ge- maakt. Maar omdat ik zo- veel artikelen van AH ge bruik en daarop deze tekst nooit heb gelezen, wil ik u dit toch laten weten. CWMR.-O.TEZ AHA! Regelmatig maak ik een maaltijd zonder vlees. Hierin zit bijna altijd ge- raspte kaas. Kaas is ge- zond, zou je zeggen! Kijk je echter beter naar de ingre- dienten, dan blijkt dat er E 251 in zit. E 251 is natrium- nitraat. Verhindert de zuur- stofcirculatie in het bloed. Kan zich met eiwitbestand- delen verbinden en is dan kankerverwekkend. Wist u dat? Er zijn toch genoeg conser- veringsmiddelen die niet schadelijk zijn. Kan die E 251 niet vervangen wor den door een onschadelijk conserveermiddel? Komt die E 251 ook in andere kaas van AH voor? In die onverpakte bolletjes (ca. f 13,-)? Daarop zit geen etiketje. U begrijpt natuurlijk wel, dat ik niet zo maar weer kaas gebruik van AH. Mis- schien heeft u goed nieuws en komt het niet in alle AH kaas voor, zodat ik met een gerust hart toch weer kaas kan gebruiken. MEVR. C. VAN DEN E.-VAN L TEG. Het gaat weer lekker ruiken buiten.

Allerhande | 1986 | | pagina 50