DAAR NEEN JE WAT VAN Soms ontdek je pas in het buiten- land dat je iets vergeten bent. Natuurlijk kun je ook daar duizend- en-een spullen kopen. Toch zijn sommige handige vakantiedingen buiten Nederland niet of moeilijk te krijgen, of tegen een veel hogere prijs. Als u ze nu vast inkoopt bij de dagelijkse boodschappen, bent u straks voordeliger uit. Als het aan Albert Heijn ligt, wordt het een heerlijke en vooral probleemloze zomer. Het vaste assor- timent is daarom uitge- breid met een paar z» merse zaken om het u gemakkelijk en plezie- rig te maken. AH's grillbox bijvoorbeeld: een barbecue met een flink oppervlak die nau- welijks plaats inneemt. De barbecue is inklap- baar en in het bijgele- verde koffertje ver- voert u hem zonder rommel te makea A1 even handig is de koelbox: geen overdre- ven groot obstakel, maar toch ruim genoeg om dorstlessers voor een gezin van vier per- sonen op temperatuur te houden (inhoud 15 liter). En het wordt pas echt vakantie als er niet afgewassen hoeft te wordea Daarom treft u in de winkels van AH eenmalige arti- kelen aan: bekers, bor- den en bestek van een materiaal dat in het mi lieu afbreekbaar is. Anders leven dan thuis Vakantie is per defini- tie: anders leven dan thuis. Maar soms is het lastig om het comfort van thuis te missen. Nu piekert niemand er- over de wasmachine van thuis mee te ne- men, maar akelige vlekken blijven plaag- geesten. Werk die vlek ken zo snel mogelijk weg met de hulpjes die u meeneemt bij AH: Albitex of Biotex groen, Wipp Express of - voor de hardnekkiger vlektypes - Ossegal- zeep of Wipp Kragen en Vlekken uit de tube. Een zorg minder als je deze 'tovermiddelen' ver van huis onder handbereik hebt. Dat geldt ook voor een doosje (of meer) Wet- ties. Daar kun je alle kanten mee op. Zo'n nat doekje levert een verfrissing in een om- mezien. Even handen, polsen of hals betten en je kikkert op tijdens een lange rit Ideaal zijn ze ook voor kleve- rige kinderhandjes en -mondjes. Probeer ijs- handjes maar eens schoon te maken met papieren servetten of zakdoekjes. Met Wet- ties is zo'n klus een fluitje van een cent. De kleine dingen die't doen Het zijn vaak de kleine dingen die het'm doen. Vooral als u tot de ont- dekking komt dat u ze bent vergeten in te pakken. Kijk eens rond in het Sorbo-winkeltje: een nagelborsteltje, ook voor kleine wasjes een uitkomst, een kur- ketrekker, een flesope- ner, een blikopener. Een piepklein handig- heidje waar u veel ple- zier van kunt hebben, is de blikafsluiter (set van 2). Een blikje limo- nade is voor kinderen al gauw te veel en zo'n afsluiter zorgt ervoor dat de inhoud blijft waar-ie hoort en niet over dat nieuwe hagel- witte T-shirt gutst. Bo- vendien zit er een kind- veilig drinktuitje aan. Lange ritten worden voor kinderen een stuk leuker als ze wat te doen hebbea Schets- boeken, kleurboeken met speeltjes, viltstif- ten en kleurpotloden: u vindt ze ook in de win kels van AH. Net als het ruime assortment blikjes, pakjes en fles- jes met dorstlessers voor het antwoord op kinderzucht nummer een: 'Mam, ik heb zo'n dorst'. Goedkoper dan in het buitenland lets vergeten is geen ramp. Overal is van al- les te koop. Toch is het raadzaam op een paar dingen te letten; dat kan veel gezoek en ex tra uitgaven besparen. Plastic zakken zijn over het algemeen hoog in prijs in het bui tenland. Neem een rol vuilniszakken en een voorraadje pedaalem- merzakken van AH mee. Handig voor kampeerders is AH's afdekfolie. Wie dat on der het grondzeil legt, houdt z'n tent een stuk schoner. Duur onderweg is ook motorolie. Wie een 1 li- terflacon of 5 literblik van AH meeneemt, kan langs de snelweg minder snel voor ver- velende verrassingen komen te staan. En dat gaat ook op voor die andere olie, waar we zo lekker bruin van worden. Waar de zon schijnt, worden zonne- brandartikelen ver- kocht, maar vraag niet wat ze kosten... Een ty- pisch 'vergeetartikel'. Let erop als u bood schappen doet, want AH heeft het hele as sortment in huis: cre- mes en olie in de fac tor die bij uw huid past (o.a. Nivea, Ambre So- laire en Zwitsal). Een zaklantaam voor iedereen De zon, daar gaat het toch om. Maar als het op de camping donker wordt, is zo'n com- pacte zaklantaam met een flink aantal bran- duren bepaald nuttig. Geef ieder gezinslid z'n eigen kleur zaklan taam. Leuk, maar ook handig om bijvoor beeld op een nachte- lijke camping de weg naar het toilet te vin- den. En nu we het daar toch over hebben: neemt u toiletpapier mee? Ook dat is door- gaans duur in het bui tenland en minder zacht dan wij gewend zijn. OP VAKANIIE? AllerHande 49

Allerhande | 1986 | | pagina 49