ALLERLEI Zelf jam maken: in vier minuten klaar Vlooien band met vitamine 'F Limburgs desembrood: nu ook met sesamzaad of rozijnen Summer Season, zo vers als vers het hele jaar door. 4 gelei- S Zelf jam maken is een leuke bezigheid. Vroeger was het een echte uitkiene- rijomdejam op dejuiste dikte te laten geleren, maar tegenwoordig met Van Gilse geleisuiker is het een fluitje van een cent. Geleisuiker is suiker en ge- leermiddel in een. Het be- staat voor 98% uit kristal- suiker, waaraan pectine speciaa (dat is een natuurlijk ge- leermiddel) en citroenzuur in de juiste verhouding zijn toegevoegd. Deze toevoe- gingen zorgen ervoor dat de jam al na vier minuten koken de juiste dikte heeft. Het gaat dus niet alleen een stuk sneller, maar door deze wijze blijven ook geur, kleur en smaak beter be- waard. Naast de gewone geleisui ker in kiloverpakking is er ook geleisuiker speciaal (500 grams-pak) voor min der zoete jam. Dit is kristal- suiker waar verhoudingsge- wijs meer pectine aan is toegevoegd, waardoor jam met minder suiker toch de juiste dikte krijgt. (Let goed op de aanwijzing op de ver- pakking in verband met de houdbaarheid van de jam.) Op 1 kg fijngemaakte vruchten gebruikt u dus 1 kg geleisuiker voor gewone jam of 500 gram geleisui ker speciaal voor minder zoete jam. Dit mengsel vier minuten koken, afschui- men, in schoongemaakte potten schenken en direct afsluiten. In de zomer is de vlooien- bestrijding bij uw hond of kat extra belangrijk. Voor dat doel heeft AH sinds korte tijd ook twee vlooien- banden van het eigen merk. Het gaat hier om een gewone vlooienband en een heel speciale, nieuwe soort. De gewone vlooienband van AH is van het bekende type. Deze is drie maanden werkzaam, bij hond en kat en kost f 3,50. De nieuwe vlooienband ex tra is uniek en alleen ver- krijgbaar bij AH. Deze band is vier maanden werkzaam en waterbestendig, maar bevat bovendien essentiele vetzuren. In de wandelgang worden deze vetzuren ook wel vitamine 'F' genoemd. Deze essentiele vetzuren zorgen voor een gezonde, glanzende vacht. Ze drin- gen door in de huid van het dier en beinvloeden de huid op een zodanige wijze dat de kans op ontstekingen veel kleiner wordt. Daar- naast draagt deze vitamine F bij tot een betere verde- ling en verspreiding van het vlooienbestrijdingsmiddel Diazinon over de vacht. De speciale vlooienband kost normaal J 8,50, maar nu ter introductie is de prijs tijdelijkf 7,95. Beidebanden zijn erzowel voor hond als kat. Limburgs desembrood is een volkorenbrood ge- maakt van 100% biologisch verbouwde tarwe die op oude wijze in een watermo- len in Zuid-Limburg wordt fijngemalen. In plaats van met gist rijst hetbrooddeegop de klas- sieke wijze door middel van natuurdesem. Natuurde- sem geeft het brood zijn eigen smaak. Dit brood, dat speciaal voor AH wordt gebakken, heeft er nu twee varianten bijge- kregen. De een heeft bo- venop het brood een laagje sesamzaad en de ander is gevuld met rozijnen. Hier- door krijgt het brood nog meer smaak. Beide broden wegen 400 gram en kosten respectievelijk 1,65 en f 1,95. BOERENKOOL BIJVOORBEELD: Door de speciale manier van fabricage is Summer Season (Gedroogde verse groenten) licht in gewicht en praktisch onbeperkt houdbaar, ook wanneer de verpakking is geopend. Altijd verse groente bij de hand, alvast schoongemaakt, gesneden en gewassen. Voor onverwachte aanloop, op vakantie of gewoon omdat U in de zomer zin heeft in boerenkool. AllerHande 43

Allerhande | 1986 | | pagina 43