GEEF EENS EEN BARBECUEPARTY Voorbereiden: Ui pellen en snippe- ren. Mango's schillen en halveren. Een schijf mango in lengterichting langs pit afsnijden en bewaren voor garnering. Rest van vruchtvlees in stukjes van pit snijden. In een pan boter verhitten. Hierin ui met ker- riepoeder ca. 3 minuten fruiten. Knoflook erboven uitpersen. Man- gostukjes en wijn toevoegen. Met de deksel op de pan ca. 10 minuten laten sudderen. Mangomengsel door een zeef wrijven of in een keu- kenmachine pureren. Mayonaise en koffieroom erdoor roeren. Op smaak brengen met zout, peper en kerriepoeder. Laten afkoelen. Bereiden: Saus in een schaaltje doen. Gameren met schijf mango. 9. GROENE PAPRIKASAUS Voorbereiden: Paprika's schoon- maken en in kleine stukjes snijden. Ui pellen en snipperen. In een pan olie verhitten. Ui en paprika ca. 1 minuut fruiten. Knoflook erboven uitpersen. Franse tuinkruiden toe voegen. Met de deksel op de pan in ca. 10 minuten gaar sudderen. Pa- prikamengsel door een zeef wrijven of in een keukenmachine pureren. Creme fraiche erdoor roeren. Op smaak brengen met zout en peper. Laten afkoelen. Bereiden: Saus in schaaltje doen. Gameren met peterselie. 10. RIJSTSALADE MET TOMAAT EN AVOCADO Voorbereiden: In een pan 6 dl wa ter met bouillontablet en tomaten ketchup aan de kook brengen. Rijst toevoegen en in ca. 25 minuten gaar koken. Laten afkoelen. Ui pellen en de helft in dunne ringen snijden. De rest fijn snipperen. Tomaten was- sen en in stukjes snijden. Avocado's schillen en in blokjes snijden. Be- sprenkelen met citroensap. In kopje peterselie en bieslook fijn- knippen. Eraan toevoegen: azijn, mosterd, uitgeperst teentje knof look, dragon, zout, peper en olie. Tot een sausje roeren. In ruime schaal rijst, gesnipperde ui, tomaat, avocadostukjes en sausje door el- kaar scheppen. Op koele plaats minstens 1 uur laten intrekken. Bereiden: Salade nog eens om- scheppen, op een platte schaal overdoen en gameren met uiringen en olijven. 8. MANGOSAUS Voorbereiden: Noten fijnhakken. In een kom creme fraiche en gember- jam door elkaar roeren. Noten en rozijnen erdoor scheppen. Perziken ca. 2 minuten in kokend water on- derdompelen en velletje verwijde- ren; vervolgens halveren en de pit emit nemen. In de pitholte van 1 perzikhelft ruim notenmengsel scheppen. Andere perzikhelft er weer op zetten. Op deze manier alle perziken vullen. Perziken verpak- ken in aluminiumfolie. Bereiden: Foliepakketjes op de barbecue zetten en perziken in ca. 10 minuten heet laten worden. 2 bekertjes crbme fraiche a 125 g, zout en peper, 1 toefje peterselie 5 takjes peterselie, 10 sprietjes bieslook, 2 teentjes knoflook, 2 eetlepels (dragon)azijn, Bereidingstijd: ca. 1 minuut Prijs p.p.: ca. J 1,25 Voorbereid i ngstijd: ca. 35 minuten 2 uur koeltijd) Bereidingstijd: ca. 1 minuut Prijs p.p.: ca. f 0,75 4 kleine groene paprika's, 1 ui, 3 eetlepels olie, 1 teentje knoflook, 2 theelepels Franse tuinkruiden (Silvo) Voorbereidingstijd: ca. 30 minuten (+2 uur koeltijd) Bereidingstijd: ca. 1 minuut Prijs p.p.: ca. f 0,75 1 groentebouillontablet, 2 eetlepels tomatenketchup, 400 g droogkokende rijst, 1 ui, 750 g tomaten, 2 avocado's, 2 eetlepels citroensap, '/2 eetlepel mosterd, 1 eetlepel dragon, zout, peper, 6 eetlepels olie, 10 zwarte olijven Voorbereidingstijd: ca. 50 minuten 2 uur wachttijd) Voorbereidingstijd: ca. 30 minuten Bereidingstijd: ca. 10 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,50 lui, 2 mango's (ca. 800 g), 1 eetlepel boter of margarine, 2 theelepels kerriepoeder, 1 teentje knoflook, VI dl droge witte wijn, 5 eetlepels mayonaise, 2 eetlepels koffieroom, zout, peper AllerHande 35

Allerhande | 1986 | | pagina 35