ALLERLEI NU79ct. Barbecuesauzen met fantasie Verfrissende milkshake Perstuk I1U VV I* ECHT IS ECHT,COKE IS COKE. 50 gram) aan toe voegen. Natuurlijk kunt u ook uit- gaan van andere soorten ijs zoals aardbeien-roomijs, vanille-moccaroomijs of va- nille-pistacheroomijs. Meng deze ingredienten goed door elkaar met een mixer of keukenmachine. Zo heeft u in een wip een koele zomerdrank. Een rietje erin en zuigen maar. Sausjes en barbecue horen bij elkaar als boter bij de vis. U kunt deze helemaal zelf maken zoals de papri ka- en mangosaus op blad- zijde 30. Daar legt u bij uw gasten zeker veel eer mee in. Maar natuurlijk zijn er ook kant-en-klare barbe cuesauzen te koop. Het as- sortiment hiervan is zeer uitgebreid. Calve en Heinz bieden u een breed scala van mogelijkheden, zoals knoflooksaus, cocktailsaus, chilisaus, groene peper- saus, kerriesaus, zigeuner- saus, schaschliksaus. Al deze sauzen kunt u zo uit fles of potje gebruiken. Een probleem bij meerdere flesjes op tafel, kan zijn dat er na afloop half gevulde flesjes overblijven die soms een heletijd ongebruikt in de kast staan. Om dit te voorkomen en toch vol- doende variatie op tafel te hebben is het misschien praktischer om maar een of twee soorten saus tegelijk te gebruiken en hiermee Heerlijk romig, ijskoud en schuimend... een milksha ke. De koele droom van de zomer. Niet alleen kinde- ren, maar ook volwassenen zijn er dol op. Misschien lijkt deze 'droomdrank' wat ingewikkeld, maar in feite is de bereiding van een milkshake heel simpel. De enige voorwaarde is dat ijs en melk in huis moeten zijn. Meng voor elk glas milk shake 1 dl voile melk met 1 bolletje kant-en-klaar ijs. U kunt hiervoor gewoon vanil- le-roomijs gebruiken en daar een smaakmaker in de vorm van limonadesi-1 roop of puddingsaus (2 eet- lepels) of stukjes fruit (ca. zelf te varieren. Met wat fantasie en uitproberen ontstaan dan de leukste creaties zonder dat ze echt veel tijd kosten. Koop bijvoorbeeld een fles chilisaus en maak hiervan de volgende vier sausjes: 1. 25 Gram ontbijtspek in stukjes snijden, uitbakken en door fles chilisaus roeren. 2.1 Augurk en 4 zilver- uitjes heel fijn snijden. Roer ze door 1 bekertje zure room, 2 eetlepels chili saus en xh eetlepel kap pertjes. 3. Gesnipperde ui frui- ten, samen met 1 teentje knoflook. Roer dit door een Va fles chilisaus. 4. 3 Eetlepels mayonaise vermengen met 3 eetlepels chilisaus. Op smaak bren- gen met wat sherry.

Allerhande | 1986 | | pagina 26