MAKKELIJKE GERECHTEN ON NEE NAAR BUITEN TE NENEN TONIJNSALADE Voorbereiden: Aardappelen schil- len en wassen. In pan met weinig water en zout aardappelen in ca. 15 minuten bijna gaar koken. Afgieten, laten afkoelen en in blokjes snijden. Komkommer wassen en in blokjes snijden. Tomaten wassen en in partjes snijden. Uien pellen en in kleine stukjes snijden. Icebergsla wassen, goed droogslaan en in reep- jes snijden. Tonijn in zeef laten uit- lekken en in stukjes verdelen. In kom sausje roeren van: mayonaise, slagroom, zout, peper en worces tershiresaus. Toevoegen: aardap- pel, komkommer, tomaat, iceberg sla, ui, sperziebonen, dille en tonijn. Bieslook erboven fijnknippen. Door elkaar scheppen. Afgedekt in koel- kast wegzetten. Bereiden: Salade in vier afsluitbare bakjes doen en meenemen in koel- box. EXOTISCHE RIJSTSALADE Voorbereiden: In pan rijst koken volgens gebruiksaanwijzing. Intus- sen in kom sausje roeren van: azijn, 6 eetlepels olie, mosterd, sui ker en peper. Rijst aan sausje toe voegen en door elkaar scheppen. Laten afkoelen. In koekepan 2 eet lepels olie verhitten. Shoarmavlees in ca. 10 minuten zachtjes gaar en bruin bakken. Laten afkoelen. Kiwi dun schillen en in plakjes snijden. Plakjes in vieren delen. Paprika wassen, schoonmaken en in kleine stukjes snijden. Mandarijntjes en mais afgieten. Aan rijst toevoegen: shoarmavlees, kiwi, paprika, man darijntjes en mai's. Door elkaar scheppen. Afgedekt in koelkast wegzetten. Bereiden: Rijstsalade in vier af sluitbare bakjes doen en meene men in een koelbox. •3 aardappelen, zout, komkommer, 2 tomaten, 'A krop icebergsla, 2 uien, 1 blikjetonijn (netto 185 g). helft van blikje sperziebonen (netto 400 g), 2 eetlepels mayonaise, 3 eetlepels slagroom, peper, Vi theelepel worcestershiresaus, 1 eetlepel dille (diepvries), 10 sprietjes bieslook Voorbereidingstijd: ca. 35 minuten 10 minuten koeltijd) Bereidingstijd: ca. 1 minuut Prijs p.p.: ca. J 2,05 2 eetlepels azijn, 8 eetlepels olie, 1 theelepel mosterd, 'A theelepel suiker, mespunt peper, 200 g droogkokende rijst, zout, 200 g shoarmavlees, 1 kiwi, 1 rode paprika, 1 klein blikje mandarijntjes (netto 312 g), 1 klein blikje mais (netto 150 g) Voorbereidingstijd: ca. 35 minuten 15 minuten koeltijd) Bereidingstijd: ca. 1 minuut Prijs p.p.: ca. 2,60 AllerHande 47

Allerhande | 1986 | | pagina 47