VARIEER EENS HET KIP Bereiden: Kipfilets onder koud stromend water afspoelen. In een pan het water met bouillontablet aan de kook- brengen. Hierin de bleekselderij ca. 5 minuten koken. De kipfilets toevoegen en op een laag vuur ca. 10 minuten net tegen de kook aan houden. Intussen oven voorverwarmen op 225°C of gas- stand 5. Lage ovenschotel invetten. In een koekepan 50 g boter of mar garine verhitten en hierin de cham pignons ca. 5 minuten zachtjes bak- ken. Bestrooien met zout en peper. Kipfilets uit de pan nemen. Met een schuimspaan de bleekselderij uit de pan halen en in de ovenschotel doen. Kipfilets erop leggen. De plakken ham erover verdelen. Champignons met bakvet erop rangschikken. Bestrooien met de Parmezaanse kaas. Rest van boter in klontjes erover verdelen. Boven in oven de kaas in ca. 10 minuten mooi bruin laten worden. Direct serveren. Lekker met aardappelpu- ree. EENPANS-RIJSTGERECHT MET KIPPEBOUTEN EN PAPRIKA Voorbereiden: Kippebouten onder koud stromend water afspoelen en met keukenpapier goed droogdep- pen. Uien pellen en fijnsnijden. Pa prika's schoonmaken en in reepjes snijden. Het ontbijtspek in reepjes snijden. Bereiden: In een wijde braadpan de olie verhitten. Hierin twee kippe bouten snel random bruin bakken. Uit de pan nemen en de andere twee kippebouten bakken. Ook uit de pan nemen. In het bakvet ont bijtspek in ca. 5 minuten zachtjes uitbakken. Toevoegen: uien, uitge- perste teentjes knoflook, paprika en rijst. A1 roerende ca. 5 minuten bak ken tot alle rijstkorrels glanzen. Pa prikapoeder, cayennepeper en to matenpuree erdoor roeren. Kippe bouillontabletten erboven verkrui- melen en ca. liter water erbij schenken (de rijst moet onder- staan). A1 roerende aan de kook brengen. De kippebouten erop leg gen en met het deksel op de pan de rijst en kip in ca. 30 minuten zachtjes gaar laten worden. In grate platte schaal doen. Gameren met toefjes peterselie. MAALTIJD-KIPPESOEP MET LINZEN Voorbereiden: Uien pellen en fijn snijden. Prei en bleekselderij schoonmaken. De prei in ringen en de bleekselderij in stukjes snijden. In een grate pan boter of marga rine verhitten. Hierin de uien, uitge- perste teentjes knoflook, prei en bleekselderij ca. 10 minuten zachtjes bakken. Af en toe roeren. Kerriepoeder erdoor roeren. De bouillontabletten, majoraan en het water toevoegen. Aan de kook bren gen. Intussen kipdelen onder koud stromend water afspoelen. In zeef linzen afspoelen. Kipdelen en linzen aan de kokende bouillon toevoegen en met deksel op de pan ca. 1 uur zachtjes laten koken. Met een schuimspaan de kipdelen uit de soep nemen en op een plank iets la ten afkoelen. Vel verwijderen en het vlees van de botjes halen. Het vlees in stukjes snijden en terug doen in de soep. Appels schillen, klokhuis verwijderen en in stukjes snijden. Door de soep roeren. Naar smaak peper en zout toevoegen. In een kopje de peterselie fijnknippen. Bereiden: Soep in ca. 10 minuten al roerende door en door verhitten. Peterselie erover strooien. Lekker met bruin stokbrood. Eenpans-rijstgerecht met kippebouten en paprika Maaltijd-kippesoep met linzen Voorbereidingstijd: ca. 15 minuten Bereidingstijd: ca. 35 minuten Prijs p.p.: ca. j 4,50 4 kippebouten, 2 grate uien, 2 teentjes knoflook, 2 graene paprika's, 1 rode paprika, 100 g ontbijtspek, 6 eetlepels olie, 350 g droogkokende rijst, 1 eetlepel paprikapoeder (mild), theelepel cayennepeper, 2 eetlepels tomatenpuree, 2 kippebouillontabletten, enkele toefjes peterselie Voorbereidingstijd: ca. 15 minuten Bereidingstijd: ca. 1 uur Prijs p.p.: ca. f 4,75 2 grate uien, 2 teentjes knoflook, 2 preien, 3 stengels bleekselderij, 50 g boter of margarine, 4 takjes peterselie, 2 eetlepels kerriepoeder (mild), IV2 liter water, W2 kippebouillontablet, 1 theelepel majoraan, 1 pak kipdelen voor soep (ca. 600 g), 300 g linzen, 2 zure appels, zout, peper, Voorbereidingstijd: ca. 1% uur Bereidingstijd: ca. 10 minuten Prijs p.p.: ca. 2,80 AllerHande 39

Allerhande | 1986 | | pagina 39