Tien prijswinnaars op de koffie in Brazilie ^itzonderlyk puur en zeldzaam heerlyk! Tien prijswinnaars van AH's 'Koffiewedstrijd' weten nu hoe die drank in Brazilie smaakt. Zij schreven voor de prijs- vraag de mooiste 'kof- fieverhalen' en vlogen 'dus' naar Zuid-Ameri- ka. Brazilie was het ge- droomde doel om te vieren dat AH negentig jaar geleden zelf zijn eerste koffiebonen brandde. Om dat land te bereiken, hoefde men 'alleen maar' een 'koffieverhaal' van maximaal 40 woorden te schrijven. Wie daar de onderkanten van 7 pakjes AH Perla Mild bij deed, solliciteerde naar tickets voor deze droomreis. Het aantal reislustigen heeft de jury verbijs- terd. En de verhalen waren zo mooi, dat het bloed zweet en tranen kostte om prijswin naars aan te wijzen. Uiteindelijk kregen vijf inzenders elk twee tickets voor een droomreis naar Brazi lie. Het waren: 1. K. van Zanten uit Utrecht 2. J. Bras-van Dijk uit Kampen 3. P. Hakkenberg uit Utrecht 4. C.E. van Ouwerkerk- van Ooijen uit Capelle a/d IJssel 5. J. van Kampen uit Nunspeet Op 23 november vlogen zij naar Rio de Janeiro voor een uitgelezen rondreis, die hen tot 3 december van de ene verbazing naar de an- dere verwondering bracht. Van Rio met Copacabana en het Christusbeeld naar de Suikerbroodberg en de keizerlijke stad Petro- polis. En als fantas- tisch slotstuk een tocht langs tropische eilan- den voor de kust. De verblijfkosten moesten ter plekke worden verdiend. Nog- maals zijn schrijftalent en creativiteit op de proef gesteld: er moest een 'reisverslag' worden geschreven. Wat een enthousiaste verhalen, vaak met fo- to's en dia's. „Het was zo fascine- rend mooi" zegt Jo Bras-van Dijk, „dat je het op papier niet kunt uitleggen. Je moet het zien." Voor Paul Hakkenberg Deze foto werd ons toegestuurd door de heer Van Kampen: 'Onze zeilboten tijdens de tocht langs de tropi sche eilanden voor de kust van Brazilie.' was de tocht naar het tropisch eiland het mooiste stuk van de reis. Hij schrijft: „Een fantastische tocht langs de kust, een heerlijke maaltijd en genieten van de na- tuur. Alleen af en toe opgeschrikt door het gekras van vrij rond- vliegende ara's." Ook voor de heer Van Kampen uit Nunspeet was dit de mooiste dag: „Dit kon zo in een ster-spot over sneeuw- witte kokos en wilde li- moenen," schrijft hij geestdriftig. „Een droom met rondvlie- gende kolibri's en pa- pegaaien. Lunchen aan het strand. En bananen die je zo van de boom kunt plukken." Maar voor mevrouw van Zanten was het he- lemaal een feestreis. Tijdens de trip was ze ook jarig. „Het was on- vergetelijk," schrijft ze, „Zelfs mijn verjaar- dag heeft Albert Heijn niet vergeten. En toen ik op de laatste avond in Rio het verlichte Christusbeeld zag, dacht ik: het was een droom." Een perfect georgani- seerde reis die een on- vergetelijke herinne- ring opleverde. Daar was het iedereen het roerend over eens! Fleischwurst Edle Kalbsleberwurst Drie halentwee betaien Fijne gekookte worstDe „beste" van Artland3 verscMUende worstsoorten van 200 g. zacnt geknnd, heerlijk van smaak verrukkelijke, romige smeerlever- Uw borrel laat zich er graag mee versieren Nu van 5,50 voor 3,99 worst Nu van 1,49 voor 1,28 Nu van 8,50 voor 8,67 p. stuk van 500 g. a®® p. 100 g. p. pak van 600 g. als'toen'5

Allerhande | 1986 | | pagina 24