Snel en Gezond voor E6n of Twee HOLLANDSE KAASFONDUE MET GROENTE Bereiden: Champignons schoonma- ken. Appel goed wassen, halveren en klokhuis verwijderen. In schijf- jes snijden en besprenkelen met ci troensap. Paprika's schoonmaken en in stukken snijden. Champig nons, paprika en appel op een schaal rangschikken. Stokbrood in blokjes snijden. Kemhem en bele gen kaas raspen. Knoflookteentje pellen en doormidden snijden. Een pan of vuurvaste caquelon ermee inwrijven. Wijn erin schenken en op zacht vuur verwarmen tot er kleine belletjes ontstaan. Kaas erdoor roe- ren. Blijven roeren tot kaas smelt en een homogene massa ontstaat. Mai'zena met 1 eetlepel wijn in een kopje gladroeren en roerend aan de kaasfondue toevoegen. Blijven roe ren tot de fondue gebonden is. Op smaak brengen met peper en noot muskaat. Fondue op rechaud zet- ten. Stokbrood en de schaal met groente op tafel zetten. Stukje groente of stokbrood aan fondue- vork steken en in kaasfondue do- pen. TARTAARROLLETjr MET KOOLRABISALADE Bereiden: Koolrabi schillen en grof raspen. Paprikareepjes klein snij den. In een kom een sausje roeren van: yoghurt, slasaus, citroensap, zout, peper, gemberpoeder, kool rabi en 2 eetlepels paprikareepjes. Zilveruitjes en augurk in kleine stukjes snijden. In een andere kom tartaartje met vork losmaken. Fijn- gesneden zilveruitjes, augurk en y2 theelepel paprikareepjes toevoe gen. Zout, peper en paprikapoeder erdoor mengen. Tot rolletje vor- men. Plakjes bacon er omheen wik- kelen. In koekepan boter of marga rine verhitten. Hierin tartaarrol- letje in ca. 8 minuten random bruin bakken. Op een bord scheppen. Sa- lade emaast scheppen. Aan bakvet tomatenketchup en y2 dl water toe voegen. Aanbaksels losroeren. In juskom schenken. Apart erbij ge- ven. Lekker met gekookte aardap- pelen. BLADERDEEGPAKKETJE GEVULD METZALM EN PREI Bereiden: Oven voorverwarmen op 200°C of gasstand 4. Bladerdeeg in ca. 10 minuten ontdooien. Prei in dunne ringen snijden. In een ver- giet wassen en goed laten uitlek- ken. In een kleine pan boter of mar garine laten smelten. Prei hierin ca. 2 minuten zachtjes bakken. Ci troensap erover sprenkelen. Zalm afgieten en uit de zalm velletjes en graatjes verwijderen. In een kom doen en met vork losmaken. Zure room, mayonaise, zout, peper en kappertjes erdoor scheppen. Op plank twee plakjes bladerdeeg leg- gen. Prei erover verdelen. Zalm erop scheppen. Andere plakjes bla derdeeg eroverheen leggen. Ran- den met water goed dicht plakken. Bovenkant van de pakketjes be- strijken met koffieroom. Pakketjes op de bakplaat leggen en in het midden van de oven in ca. 15 minu ten goudbruin en gaar bakken. Op twee borden leggen. Lekker met icebergsla. SPIEGELEIEREN MET AARDAPPELSCHIJFJES EN GROENTE Bereiden: Ui pellen en snipperen. Paprika schoonmaken en in stukjes snijden. In een hapjespan boter of margarine verhitten. Hierin ui en paprika ca. 3 minuten zachtjes bak ken. Aardappelschijfjes toevoegen en ca. 5 minuten meebakken. Steeds blijven omscheppen. Intus- sen de tomaten wassen en in vieren snijden. Door de aardappelschijfjes scheppen. Zout, peper en tijm er over strooien. De eieren erboven breken en kaas erover strooien. Met deksel op pan nog ca. 7 minu ten zachtjes bakken tot het eiwit gestold is. Op een bord scheppen. KIPSATEMET SP1 NAZI E-T AUGESALADE Bereiden: Kipfilet afspoelen en droogdeppen met keukenpapier. In blokjes snijden. In een kom ketjap, 1 eetlepel gembersiroop, 1 eetlepel olie, sherry en zout door elkaar roe ren. Kip erdoor scheppen en ca. 10 minuten laten staan. Grill voorver warmen op hoogste stand. Intussen tauge in een zeef doen en er 1 liter kokend water over schenken. Laten afkoelen. Spinazie uitzoeken en in ruim water wassen. In een vergiet goed laten uitlekken. Tomaat wassen en in partjes snij den. Gemberbolletjes fijnsnijden. In een kopje een sausje roeren van: I 3 eetlepels olie, azijn, y2 eetlepel gembersiroop, enkele druppels ket jap, zout en peper. Spinazie in een slaschaal doen. Tauge, tomaat en gemberplakjes erover verdelen. Sausje erover schenken. Kip aan 6 satestokjes rijgen. Sate's op rooster ca. 10 cm onder hete grill schuiven. In ca. 10 minuten bruin en gaar gril- leren. Lekbak eronder schuiven. Halverwege keren en bestrijken met marinade. Intussen satesaus maken volgens gebruiksaanwijzing op potje. Sate op twee borden leg gen. Satesaus erover scheppen en bestrooien met kokos. Salade apart erbij geven. Serveren met gebak- ken mihoen. WITTE-BONENMAALTIJDSALADE Bereiden: Andijvie in ruim water wassen en in een vergiet laten uit lekken. Witte bonen in een zeef af spoelen en laten uitlekken. Ui pel len en in dunne ringen snijden. Vel van het bietje wrijven en het bietje in blokjes snijden. Radijsjes was sen en in plakjes snijden. In een kopje peterselie fijnknippen. Cervelaatworst in kleine blokjes snijden. Appel schillen, klokhuis verwijderen en in blokjes snijden. In een kom tot een sausje roeren: olie, azijn, mosterd, koffieroom, pe terselie, franse tuinkruiden, zout en peper. Witte bonen, biet, radijs, cer velaatworst erdoor scheppen. An dijvie in zeer dunne reepjes snijden en op twee borden leggen. Witte-bo- nensalade erop scheppen. Uiringen erover verdelen. Plakjes boterham worst oprollen en op salade leggen. Lekker met roggebrood. Vegetarisch x/2 bakje champignons, 1 appel, Vt eetlepel citroensap, Vi groene paprika, xh rode paprika, 1 stokbrood, 150 g Kemhem-kaas, 150 g belegen Goudse kaas, 1 teentje knoflook, 2 dl droge witte wijn, Vi eetiepel mai'zena, peper, nootmuskaat Bereidingstijd: ca. 20minuten Prijs p.p.: ca. f 6,00 Goed voor de lijn (1 persoon) 1 kleine koolrabi, Vi eetlepel magere yoghurt 2% eetlepel zoetzure paprikareepjes, lh eetlepel slanke slasaus, Vi theelepel citroensap, zout, peper, mespunt gemberpoeder, 4 zoetzure zilveruitjes, 1 kleine zoetzure augurk, 1 tartaartje, Vi theelepel paprikapoeder, 2 plakjes bacon, Vi eetlepel boter of margarine, 1 eetlepel tomatenketchup Bereidingstijd: ca. 25 minuten Joules/Cat: ca. 1430/340 Prijs p.p.: ca. f 4,45 Feestelijk 4 plakjes diepvries bladerdeeg, 1 dunne prei, '/2 eetlepel boter of margarine, 2 theelepels citroensap, 1 eetlepel koffieroom, 1 blikje raze zalm (nettogewicht 240 g), 1 eetlepel zure room, Vi eetlepel mayonaise, zout, peper, 2 theelepels kappertjes, Bereidingstijd: ca. 35 minuten Prijs p.p.: ca. f 3,95 Eenpansgerecht (1 persoon) 150 g diepvries aardappelschijfjes, 1 kleine ui, Vi groene paprika, 2 eetlepels boter of margarine, 2 tomaten, zout, peper, 1 theelepel tijm, 2 eieren, 2 eetlepels geraspte belegen kaas Bereidingstijd: ca. 20 minuten Prijs p.p.: ca. f 3,25 Oosters 200 g kipfilet, 3 eetlepels ketjap manis, Yk eetlepel gembersiroop, 4 eetlepels olie, 1 eetlepel droge sherry, zout, 100 g tauge, 100 g spinazie, 1 tomaat, 2 bolletjes gember, 1 eetlepel azijn, peper, 6 satA-stokjes, Vi potje kant-en-klare satesaus, 1 eetlepel gemalen kokos Bereidingstijd: ca. 35 minuten Prijs p.p.: ca f 3,70 Goedkoop en lekker 150 g andijvie, 4 takjes peterselie, 1 klein potje witte bonen (nettogewicht 360 g), Vi kleine ui, 1 gekookt bietje, 6 radijsjes, 1 plak (mosterd-jcervelaatworst i 50 g, 1 appel, 3 eetlepels olie, 1 eetlepel azijn, 2 theelepels grove mosterd, zout, peper, 1 eetlepel koffieroom, 4 plakjes boterhamworst, 1 theelepel Franse tuinkruiden (Silvo) Bereidingstijd: ca 20 minuten Prijs p.p.: ca f 2,80 AllerHande 21

Allerhande | 1986 | | pagina 21