TERRINE NET BLOEMKOOL EN BROCCOU STAP VOOR STAP knijpen en van vuur af in bouillon oplossen. La- ten afkoelen. Foto 2 Bloemkool pure- ren door fijne zeef of in keukenmachine. Op smaak brengen met zout en peper. Afge- koelde bouillon erdoor roeren. Foto 3 Slagroom heel stijf kloppen. Door bloemkoolmengsel scheppen. Op smaak brengen met zout en peper. Cakevorm invet- ten met enkele drup- pels olie. Helft van bloemkoolpuree erin scheppen. Broccoliroos- jes met steeltjes naar boven dicht tegen el- kaar aan in bloemkool puree steken (zigzags- gewijs). Foto 4 Fijngehakte worteltjes door restant van bloemkoolpuree scheppen. Over broc coli verdelen. Even schudden met de vorm om alle gaatjes goed vol te laten lopen. Met folie afdekken. In koel- kast 10 a 12 uur laten opstijven. Foto 5 In kom mayonai- se, kwark en kerriepoe- der door elkaar roeren. Op smaak brengen met peper. Tomaat wassen en in 6 plakjes snijden. Tomaatplakjes halve- ren. Foto 6 De vorm een paar tellen in heet wa ter houden en op een snijplank keren. Met scherp (event, elek- trisch) mes in 12 plak- ken snijden. Op elk bord een plak van de groenteterrine leggen met broccoli aan voor- kant. Beetje saus er- naast scheppen. Halve tomaatplakjes erboven leggen. Groenteterrines komt u in het alge- meen alleen op de menukaarten van de betere restaurants te gen. Toch kennen we het begrip allemaal van de pate, die in feite een vleesterrine is. Beide hebben gemeen dat ze in een terrine (Frans voor aarden of metalen vorm) worden ge- maakt. De groenteterrine wordt in plakken gesne- den geserveerd, samen met een kerriesaus. Ge- bruik daarom een rechthoekige (cake)- vorm. Onderstaand re- cept is gebaseerd op een vorm met een in- houd van 1 liter. Meet met een maatbeker met water de inhoud van uw eigen vorm na en pas de hoeveelheden aan (dus voor een in houd van iy2 liter alle hoeveelheden met H/2 vermenigvuldigen) GROENTETERRINE MET BLOEMKOOL EN BROCCOLI Om te zien bijna een schilderij, deze mooie, maar ook heel lekkere groente terrine van bloemkool en broccoli. Ideaal als voorgerecht, maar ook heel geschikt bij een feestelijke lunch of als onderdeel van een koud buffet. Van bloemkool de stronk verwijderen. Bloemkoolroosjes was sen en in pan met wei- nig water en zout in ca. 12 minuten gaar koken. In vergiet laten uitlek- ken en afkoelen. Broccoli wassen en stronkjes verwijderen. In pan doen: broccoli roosjes, water en zout. Zonder deksel in ca. 4 minuten bijna gaar ko ken. Afgieten en op keu- kenpapier laten uitlek- ken. (Opletten dat de broccoliroosjes niet be- schadigen.) Worteltjes schrappen en wassen. In pan met water en zout wor teltjes ca. 4 minuten ko ken. Afgieten en fijn hakken. Foto 1 Gelatine ca. 10 minuten in ruim koud water weken. In steel- pan 1 dl water en bouil- lontablet aan de kook brengen. Gelatine uit- Voorbereidingstijd: ca. 30 min. 10-12 uurvoor opstijven) Bereidingstijd: ca. 20minuten Prijs in totaal: ca. f 11,00 (voor 1 liter 12 plakken) 500gbloemkoolroosjes 1 grote bloemkool van ca. 1 kg), 150 g broccoliroosjes ca. 400 g broccoli), 'Agroentebouillontablet, 6 blaadjes witte gelatine (10 g) y« liter slagroom, 50 g worteltjes (2 stuks), peper, zout, 1 tomaat Voor de saus: 6 eetlepels mayonaise, 6 eetlepels kwark, IV2 theelepel kerriepoeder AllerHande 13

Allerhande | 1986 | | pagina 13