Geen flauwe avondjes nieer metde hartige hapjes vanYerkade. - Nul.29 Waarom soep uit blik niet koken? De redenen waarom u de soep niet aan de kook mag brengen, zijn: 1. Het aan de kook brengen van kant en klare soep komt de geur en smaak niet ten goede. Met de damp ontsnappen tevens de vluchtige aroma's. 2. Het voorkomen van aanbranden (bijv. erwtensoep). M.b.t. het gebruik kunnen wij u berichten dat het nood- zakelijk is na het ope- nen van een blik soep de gehele inhoud te ge- bruiken. Het opwar- men van kant en klare soep moeten wij u ten stelligste afraden. Soep vormt namelijk een ideale voedingsbodem voor bacterien. Een deel van deze bacte rien wordt tijdens het opwarmen niet gedood. Nogmaals kattebakvulling De afgelopen maanden is er nogal wat te doen geweest rond ons as sortment kattebakvul ling. Er zijn wijzigin- gen in samenstelling, kwaliteit, inhoud en aanduiding geweest, die zeker tot verwar- ring aanleiding hebben gegeven. De situatie rond ons assortment is nu weer stabiel en als volgt: 1. 'Cleancat', in gele plastic zak, bevat kor- rels met de blauwe korrels ertussen, die als geurverdrijver werken; verpakking van 20 liter kost j 7,50. 2. 'AH Kattebakkor- rels', in blauwe plastic zak, bevat korrels zon- der toevoegingen. Deze zijn kwalitatief zeker zo goed als de eerste; de grondstof- fen zijn echter duur- der; verpakking van 16 liter kost J 7,95. 3. 'AH kattebakkor- rels', geheel hetzelfde van kwaliteit als de bij nr. 2 omschreven soort. De zak is echter klei- ner en van papier. Een verpakking van acht li ter kost f 4,50. Inmiddels zullen alle AH-winkels over deze drie verpakkingen be- schikken, waarbij de kleinere winkels gezien het volume van de zak- ken, wel eens proble- men kunnen hebben met de presentatie. Bloem ook in kleinere verpakking? Wij kunnen u medede- len dat de bloem van het Albert Heijn-huis- merk inderdaad alleen in de kiloverpakking verkrijgbaar is. Wij zijn ons echter zeer wel bewust, dat het aantal een- en twee- persoonshuishoudens groeiende is. Waar mo- Al vele jaren betrek ik mijn boodschappen van het AH- filiaal in mijn omgeving, waaronder blikken soep van Unox, Struik en uw eigen merk. Op al die blik ken staat bij de gebruiks- aanwijzing 'niet aan de kook brengen'. Gaame zou ik van u willen vernemen waarom dit niet mag. Ko- men er bij het (door)koken stoffen vrij die schadelijk zijn voor de gezondheid, of is het alleen maar om smaakbederf tegen te gaan?lkdoede huishou- ding alleen en doe met 1 blik 3 dagen. Iklaat de soep even koken om even- tuele bacterien onschade- lijk te maken. DHR.H.W. VANR. TED. Gaame zou ik antwoord wil len op de vraag, waarom de AHA! kwaliteit van uw kattebak- korrels zo verschillend is. De ene keer is het een pa- pierenzak, metergfijn, grijsachtig spul. De andere keer is het een plastic zak met witte, wat grovere kor- rels, met af en toe een blauw korreltje ertussen. Dit is overigens een prima kwaliteit, minder reuk en met een goede absorptie. Deze week kocht ik weer een plastic zak, maar tot mijn spijt zat hier van dat fijne grijze spul in. Dit is veel minder effectief en ook duurderdanvoorheen. Graag zou ik willen weten waar dit verschil in zit en waar, hoe en wanneer ik de goede kwaliteit weer kan kopen? MEVR.AH. TEA Het is mij gebleken dat er nog zo weinig rekening wordt gehouden met al- leenstaanden. Helaas ook bij AH. Ik wilde laatst een pak ge- wone bloem kopen, maar dat bleek er alleen in pak- kenvan 1 kg te zijn. Waarom geen pakken van 250 got 500g?Daarmee zou u de vele alleenstaan- den die in Nederland wo- nen een groot plezier doen. T.J.D.B. TED.H. i. C J'- iU ykk? 'V- 'j.- mctsesam au scsan10 u:ith6csame

Allerhande | 1986 | | pagina 50