doen en ook mooi bruin bakken. Pe- per, zout en paprikapoeder toevoe- gen. De snijbonen afgieten, maar niet al het vocht laten weglopen. De bonen met wat vocht en de zilve- ruitjes bij het kipmengsel doen en onder af en toe omscheppen ver- warmen. De tomatenketchup en de koffieroom vermengen. Van de bloem en wat water een glad papje maken. Het bloempapje en het kof- fieroommengsel door de bonen roe- ren. Het geheel goed doorwarmen en licht laten binden. Eventueel nog wat peper en zout toevoegen. Lek- ker met rijst. een eetlepel mayonaise scheppen. Eet er toost of geroosterd brood bij de rest van de bonen weer in de diepvries. De sperziebonen in wat water met zout in 6-8 minuten ver- hitten (niet laten koken!). Ze mo- gen nog wel wat stevig zijn. De ui snipperen. Een sausje maken van de azijn, de olie, de gesnipperde ui, peper en zout. Het sausje over de nog warme bonen gieten en 2 uur op een koele plaats laten marine- ren. Af en toe omscheppen. Bereiden: De ma'fskorrels laten uit- lekken. Het groen van de radijs snijden, de radijs wassen en in plakjes snijden. Op vier bordjes de gemarineerde sperziebonen, de ma'fskorrels en de plakjes radijs schikken. Eventueel wat van de marinade over de ma'fskorrels gie ten. In het midden van elk bordje De vis met peper en zout bestrooi- en. Met het deksel op de pan het ge- recht in 15 minuten gaar stoven. Eet er doperwten en gekookte aardappelen bij. KIP MET SNIJBONEN GROENTECOCKTAIL Voorbereiden: De kipfilet in dunne repen snijden. De ui snipperen. Bereiden: De boter (of margarine) in een braadpan verhitten. Als het schuim wegtrekt de kipfilet bruin bakken. De gesnipperde ui erbij Voorbereiden: Schud de helft van een pak sperziebonen emit. Bewaar Doperwtensoep Spinazie op z'n Frans Groentecocktail Kip met snijbonen Voorbereidingstijd: ca. 15 minuten 2 uur marineren) Bereidingstijd: ca. 10 minuten Voorbereidingstijd: ca. 10 minuten (+30 minuten ontdooien) Bereidingstijd: ca. 25 minuten 300 g kipfilet, 1 ui, 25 g boter (of margarine), peper, zout, paprikapoeder, 1 blik snijbonen, 1 eetiepel bloem, 2 eetlepels zilveruitjes, 3 eetlepels tomatenketchup, Vi dl koffieroom, (als voorgerecht) Vz doosje diepvries hele sperziebonen (ca. 200 g), zout, stukje ui, 2 eetlepels azijn, 2 eetlepels olie, peper, 4 eetlepels mayonaise Voorbereidingstijd: ca. 10 minuten 1 klein blikje ma'iskorrels, 1 bos radijs, Bereidingstijd: ca. 15 minuten AllerHande 41

Allerhande | 1986 | | pagina 41