STOKBRODEN 4SOORTEN KLEINE BROODJES 17 SOORTEN JUUKI U1 toeyoeging. Bruin stokbrood Dezelfde broodsoort als wit stokbrood, met bruin tarwemeel in plaats van witte bloem bereid. Wit stokbrood Het 'oerstokbrood' van witte bloem, op de ovenvloer gebakken, ianger en bij lagere temperatuur dan ander brood, want een krokante korst is hbt kenmerk van stokbrood. Zachte puntjes en kadetjes Broodjes van veredeid wit tar wemeel, op de piaat gebakken. De vorm is een zaak van voor- keur en beleg. Haring vraagt om een puntje, salami om een bolletje. Tarwebol De bereidingswijze is gelijk aan die van de andere boilen. In plaats van wit wordt bruin tarwemeel gebruikt. Maanzaadbol Witte bol met maanzaad, dat roostert als het brood wordt gebakken. Het zaad versiert, geeft extra aroma en 'knappert' lekker in de korst. Sesambo! Witte bol, versierd met sesamzaad dat tijdens het bakken wordt geroosterd. De zeer aromatische sesamsmaak trekt in de broodkruim. Stokbrood met sesam Wit stokbrood met een laagje uiterst aromatisch sesamzaad. Harde puntjes en kadetjes Veredelde witte bloem is de basis. De broodjes worden op de ovenvloer gebakken en hard, knapperig afgebakken. Mueslibrood Volkorenbrood met een mueslivulling van rozijnen, amandeien, hazeinoten, appeltjes. Vloerkadetjes Voor de fijnproever. Broodjes van de allerbeste witte bloem- soort, voor het bakken in de rijstebloem 'gedoopt' en tegen elkaar aangedrukt, op de ovenvloer gebakken. Mueslibolletjes Volkorenbroodjes met een vul- iing van rozijnen, amandeien, hazeinoten en appeltjes. Volkorenbolletjes met rozijnen Dezelfde kleine gezonde broodjes van tarwe volkoren- meel waaraan gewelde rozij nen zijn toegevoegd. Tijgerbolletjes Hard broodje, voor het bakken voorzien van een 'tijgerlaagje', waardoor een extra krokant en decoratief korstje ontstaat. Witte bol Op de ovenvloer gebakken van wit tarwemeel met harde, knapperige korst. Kaas-uien-stok Wit stokbrood, voor het bakken ingesneden en voorzien van een kaas-ui-mengsel dat knapperig wordt meegebakken. Komen dij an orooa van oruin tarwemeel weer terug als gezonde Tarwebolletjes Broodjes van veredeid bruin tarwemeel, opde piaat gebakken. Volkorenrozijnenbrood Brood van tarwe volkorenmeel met een vuiling van gewelde rozijnen, in de verhouding van 1 kilo meel op 900 gram rozijnen. In gesloten bus gebakken. Limburgs desembrood Een puur natuurbrood van tarwe volkorenmeel (de 100% biolo- gische volkorentarwe wordt op oeroude wijze in een Limburgse watermolen gemalen). Niet door gist rijst het deeg, maar door zuivere natuurdesem. Dat geeft dit brood een geheel eigen smaakkarakter. Deens koffiebroodje Het deeg van gerezen blader- deeg en fijn vruchtenbrood- poeder wordt tot 'krakeling' gevormd, gevuld metgele room en vervolgens gebakken. En daama versierd met ana nas, kersen en mandarijnen englanzendgemaaktmet abrikozenmoes. Hollands koffiebroodje Een heeriijkheidje van vere delde witte bloem, allerfijnst vruchtenbroodpoeder, een vui ling van gele room, rozijnen en krenten. In spiraalvorm ge- rold, gebakken en gegiaceerd met fijne abrikozenmoes. Krenten bolletjes Broodjes van veredelde witte tarwebloem, gevuld met ge welde rozijnen en krenten. Croissant Hbt Franse kleine broodje van getoerd, gerezen (blader)deeg, in puntvorm opgeroid, licht ge- bogen en krokant gebakken. (Toeren is het op elkaar 'leggen' van verschillende laagjes deeg.) Volkorenbolletjes Broodjes van tarwe- volkorenmeel. Sesambolletjes Hard broodje, versierd met geurig sesamzaad. Harde tarwebolletjes Tarwebolletjes die opde ovenvloer krokant worden afgebakken. Maanzaadbolletje Hard broodje met lekker blauw knapperzaad. Het warme brood wordt voor AH door verschillende bakkerijen in het land gebakken. Daardoor zijn regionale verschillen in vorm en uiterlijk t.o.v. de hier afgebeelde broden mogelijk.

Allerhande | 1986 | | pagina 27