VERZILVERD XAATSCHEPJE SPELEN MET BLOEMEN IN DIVERSE COMBINATIES Het is voorjaar en dat merk je ook aan de bloemen: het is nu de tijd van de bolgewassen. De tulp, de narcis en de hyacint zijn hiervan de bekendste vertegenwoordigers. Maar natuurlijk ook de iris, de lelie en de anemoon. Het is leuk om met deze en eventueel wat andere bloemen een gemengd boeket samen te stellen. De anemoon en de tulp groeien op water nog door. Dit kan betekenen dat tulpen, nadat u die met andere bloemen hebt gecombineerd, de vol- gende dag al fier boven de andere bloemen uit- kijken. Een andere eigenschap van beide gewassen is het sterk verticaal strekken van de stelen. Dit heeft als gevolg dat in een rond gestoken biedemeierboeket de horizontaal gestoken bloemen al snel een verticale stand inne- men. Dit verstoort de vorm van het boeket enigszins. Narcissen geven weer een ander probleem het slijm dat uit de ste len komt na het op maat snijden, kan de wateropname van de andere bloemen hinde- ren, waardoor deze minder lang goed blij- ven. Door narcissen een dag eerder op water te zetten en ze daama in een boeket te verwer- ken voorkomt u dat probleem. Verschillende vormen en grootten Voor het maken van een gemengd boeket wordt meestal uitge- gaan van verschillende bloemvormen en -grootten. Een boeket van alleen kleine en fijne bloemetjes is al gauw rommelig; een boeket van niet anders dan grote bloemen wordt vaak grof. Buiten de vormen zijn ook de kleuren belang- rijk. Een boeket waarin de kleuren sterk gebonden zijn is het mooiste. Bijvoor- beeld diverse gele tin- ten bij elkaar met een enkele witte of een zacht oranje soort er- tussen. Diverse blauwe tinten laten zich goed mengen met daarbij een overgang naar paars, karmijnrood of roze. Paasboeketje in geel Op de foto ziet u een echt paasboeketje in een geel gespoten mandje. Als bloem- combinatie is hier ge- kozen voor tulp, al- stroemeria, het kleine margrietje en een luchtig accent van dil- le. De tulpen staken er de volgende dag al fors bovenuit. Wilt u een soortgelijk boeketje maken, dan kunt u de tulpen dus het beste wat korter houden dan de rest. Tulpen en anemonen zijn ook een goede combinatie. Ze groeien beide door, zodat u wat dat betreft geen pro- blemen hebt. Narcis sen met het kleine Franse margrietje ge ven een vrolijk lente- boeket. Ook hieraan zouden anemonen kun- nen worden toege- voegd, of tulpen. Welk boeket u wilt ma ken hangt voor een be- langrijk deel af van de bloemen die in deze tijd verkrijgbaar (en niet te duur) zijn. Bij het ter perse gaan van deze AllerHande was dat nog niet met zeker- heid vast te stellen. Het afgebeelde boe ketje is dan ook vooral bedoeld om u een idee te geven waarop u moet letten bij het combineren van ver schillende bloemsoor- ten en -grootten. Tijdelijk zwaar verzilverd Chippendale koffiemaatschepje voor maar 9,95 (winkelwaarde 29,-)*. Profiteer nu en bestel meteen! Naam: Ik bestelkoffiemaatschepje(s) en betaal xf 9,95 met O eurocheque O girobetaalkaart O bankcheque. Stuur bon en ondertekende cheque in een, als brief gefrankeerde, envelop naar Gala, Postbus 285, 5201 AG 's-Hertogenbosch. Adres: Plaats: Postcode:.

Allerhande | 1986 | | pagina 23