Na Kerstmis is Pasen het moment voor culinaire hoogtepunten. Maar de sfeer en de entourage zijn nu heel anders. Het wordt lente, en dat merkt u aan deze bijzondere paasdiners. BLADERDEEGHAPJES MET AVOCADO Voorbereiden: De saus bereiden volgens de aanwijzingen op de ver- pakking, de gemengde, gehakte kruiden erdoor roeren en laten af- koelen (zo nu en dan roeren). Avo cado schillen, de pit verwijderen en het vruchtvlees in biokjes snijden. De biokjes avocado met citroensap besprenkelen. De avocadoblokjes door de afgekoelde kruidensaus scheppen. De plakjes bladerdeeg uitspreiden en laten ontdooien. Het avocadomengsel over de vier plak jes verdelen, zodanig dat de punten van het bladerdeeg naar het mid den gevouwen kunnen worden. Druk de randen stevig tegen el- kaar. Leg de bladerdeegpakketjes op de bakplaat en zet deze tot ge- bruik in de koelkast. Bereiden: Oven voorverwarmen op 225°C of gasstand 5. De bladerdeeg pakketjes in ca. 20 minuten goud- bruin bakken. Warm serveren. KALKOENFILETS MET CARAMEL-UITJES EN DRUIVEN Voorbereiden: De zilveruitjes laten uitlekken en met de suiker in een steelpannetje doen. De suiker op een laag vuur laten smelten en al roerend bruin laten worden. De druiven laten uitlekken en bij de uitjes scheppen en vervolgens het pannetje van het vuur nemen. De kalkoenfilets in reepjes snijden. Bereiden: In koekepan boter (of margarine) en olie samen verhitten en als het schuim wegtrekt de reep jes kalkoenfilet hierin op een hoog vuur goudbruin bakken. Het drui- venmengsel en de witte wijn langs de rand van de pan toevoegen en op smaak brengen met peper, zout en de marjolein. Het gerecht aan de kook brengen en vijf minuten laten pruttelen. PAASIJSJESMETSLAGROOM EN CHOCOLADESAUS Voorbereiden: Een mes in een pan netje kokend water heet laten wor den en hiermee de paaseieren op de plakrand doormidden snijden. Bereiden: De slagroom dik vloei- baar kloppen en de helft hiervan met de chocoladesaus mengen. De rest van de slagroom met de suiker stijfkloppen. De halve paaseieren met de holle kant naar boven op vier bordjes zetten. In ieder half paasei drie bolletjes ijs scheppen en met een toefje slagroom game- ren. De chocolade-slagroomsaus er- over schenken. Idee: De halve chocolade paaseie ren kunt u in het vriesvak extra knapperig en koud laten worden. Bladerdeeghapjes met avocado SDMER 1 zakje witte saus (Knorr), 1 avocado, 2 eetlepels gemengde, gehakte kruiden, citroensap, 4 plakjes bladerdeeg Voorbereidingstijd: ca. 15 minuten Bereidingstijd: ca. 30 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,20 1 klein potje zilveruitjes, 40 g suiker, 1 blikje druiven, 600 g kalkoenfilet, 25 g boter of margarine, 1 eetlepel olie, peper, zout, 1 theelepel marjolein,glas witte wijn Voorbereidingstijd; ca. 15 minuten Bereidingstijd; eg. 10 minuten Prijs p.p.: ca. f 4,40 2 holle chocolade paaseieren, 12 bolletjes vanille-pistache-roomijsj liter slagroom, 4 eet epels chocoladesaus. 1 theeleppl suiker Voorbereidingstijd; ca. 5 minuten Bereidingstijd: ca. 5 minuten Prijs p.p.: ca, j 2,05 AllerHande 17

Allerhande | 1986 | | pagina 17