EEN BEETJE HOND GEEFJE FLORA KEUR Flora Keur, da's voortaan sappige brokken puur rundvlees met hart of lever, in n krachtige bouillon. Makkelijk te mengen met bijvoorbeeld diner, brood of brokken. Elke dag iets anders maar tochelke dag't beste: Flora Keur. bleek dat voor de champignons niet mo- gelijk, deze worden reeds bij de kweker verpakt en beprijsd. Gezien het handmatig karakter van die han- delingen zien wij voor- alsnog geen mogelijk- heid dit in onze filialen te laten doen. De door de kweker verpakte champignons worden door ons telkens weer steekproefsgewijs ge- controleerd. Hoewel wij ons realise- ren dat de door ons ge- vonden oplossingen niet ideaal zijn, hopen wij dat deze voor onze klanten, mede gezien de moeilijkheden die eerder werden aange- duid, toch aanvaard- baar zijn. Verbeterin- gen zijn vanzelfspre- kend altijd mogelijk. Met name op het ge- bied van champignons worden momenteel al- tematieven bekeken zijn relatief bijzonder kwetsbaar, waardoor de kwaliteit direct te- rugloopt indien zij te vaak en te stevig in de hand worden genomen. Mede uit het oogpunt van ons voortdurende streven naar het leve- ren van de hoogste kwaliteit, is in enkele filialen voor deze arti- kelen gekozen voor het voorbeprijzen. Juist de door u genoemde arti- kelen champignons en bananen zijn behept met beide eigenschap- pen. Om het nadeel van in- drogen zo klein moge lijk te houden, hebben wij er voor gekozen het voorbeprijzen zo kort mogelijk voor de verkoophandeling te laten plaatsvinden. Ba nanen worden daarom wel eens in het filiaal zelf beprijsd; in prin- cipe gebeurt dat een- maal per dag. Helaas Wij zijn blij uit uw brief te mogen veme- men dat onze Huiswijn uw 'thuiswijn' is ge- worden. De naar uw mening summiere herkomstbe- naming kunnen we als volgt verklaren. Franse wijnen zijn in kwaliteitsklassen inge- deeld. De appellation controlee (ac) - met eventuele toe- of tus- senvoegingen - is de hoogste klassering. Daaronder volgen de v.d.q.s. en de vin de pays. Op vin de table, waartoe ook onze huis wijn behoort, mag vol- gens de Franse wet geen herkomstgebied vermeld worden. Wij dienen ons uiteraard aan de voorschriften te houden, vandaar de korte herkomstbena- ming: Frankrijk. Te uwer informatie: de rode en witte huiswij- nen zijn afkomstig uit het Rhone-gebied, de rose komt uit de Loire- streek. Lamsvlees: eventueel via de vlees- bestelservice Wij verkopen wel de- gelijk lamsvlees in onze filialen, te weten: lamsbout en lamsbout in plakken. Het kan zijn dat er in het filiaal waar u winkelt weinig vraag is naar lams vlees en dat men het daarom niet altijd in voorraad heeft. Spe- ciaal in dit soort geval- len kunt u een beroep doen op onze vlees-be- stelservice. In het fi liaal kan men u daar- over meer informatie verstrekken. waardoor een oplos- sing van de door u ge- signaleerde problemen niet ver meer in de toekomst ligt. De wijze waarop u in het betreffende filiaal te woord werd gestaan is echter niet juist en valt dan ook niet goed te praten. Vanzelfspre- kend hebben onze klan ten het recht artikelen na te wegen indien zij daartoe behoefte voe- len. Mede naar aanlei- ding van uw brief heb ben wij onze medewer- kers nog eens gewezen op de hiervoor gel- dende procedures. Wij bieden u dan ook onze verontschuldigingen aan voor de gemaakte fout. Waar komt de AH Huiswijn vandaan? DE BESTE BAASJES KIEZEN VOOR FLORA KEUR. Hoe komt het dat er geen lamsvlees in uw super- markten wordt verkocht? Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (zonder postzegel). Vermeld in de linker bovenhoek van briefkaart of envelop: AHA. Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. MEVR.SS. A. TEE. Nu wij, na uw nieuwe rode en witte Huiswijn geproefd en gekeurd te hebben, deze als onze 'thuiswijn' zijn gaan beschouwen, vragen wij ons w£l af of de op de fles vermelde herkomstbe- naming 'Frankrijk' een niet wat povere aanduiding is. Zoudt u wat meer informa tie willen geven over die herkomst en/of de samen- stelling van deze binnen- kort wellicht meest gedron- ken wijn in Nederland? MEVR. W.V.D. P. TEE.

Allerhande | 1986 | | pagina 47