HAHMGE HULPJES VOOR LASTIGE SCHOONNAAKKLUSSEN viirsnfi vlekken Alle ramen mogen wagenwijd open, want het huis krijgt een grote beurt. Zo verwelkomt de Nederlandse traditie het voorjaar. Of doet u niet meer aan de grote schoonmaak? Hoe het ook zij, lastige klussen zijn er in huis het hele jaar door op te knappen. Eigenlijk is het wel zo slim ze meteen tot een blinkend einde te brengen. In de winkels van Albert Heijn staat een heel arsenaal hulpmiddelen klaar om korte metten te maken met vuil, vlekken, aanslag en andere narigheid. Kalkaanslag bij de kra- nen is een dagelijkse bron van irritatie die heel eenvoudig uit de weg te ruimen is. Neem een flinke dot watten, giet er een scheut schoonmaakazijn op en leg dit op de plek met aanslag. Laat de azijn een uurtje intrekken, zodat de kalkaanslag de tijd krijgt op te lossen en te verdwijnen. Goed naspoelen en voor de glans eventueel napoet- sen met een paar drup- peltjes spiritus ot Lu stra op een natte spons. Stickers. Alle kinderen zijn er gek op. In een ommezien hechten die plakplaatjes muurvast op deuren, ramen en noem maar op. Zie ze er maar weer af te krij- gen. Met uw nagels of een plamuurmes lukt het zelden. Probeer het dan eens met de fohn. De sticker wordt warm, de lijm zacht en de restloze verwijdering is een stuk dichterbij. Lukt het zo nog niet (want er zijn hardnek- kige klevers), neem dan nummer 4 uit de Vlekkenapotheek van Sorbo. Daarmee ver- wijdert u trouwens ook resten lijm, tape, kauw- gom, solutie, hars en aanverwante substan- ties. Handig om in huis te hebben. Strepen op ruiten zijn restjes vuil die na het ramen zemen nog ach- terblijven. De kans op strepen is kleiner als u bij het ramen lappen veel water, schoon werkmateriaal en een beetje ammonia of rui- tenreiniger gebruikt. Toch nog strepen? En komt u er niet achter of ze binnen of buiten zit- ten? Doe het dan in het vervolg zo: zeem de ra men aan de ene kant van links naar rechts (horizontaal dus) en aan de andere kant van boven naar beneden (verticaal). Zo weet u meteen aan welke kant die streep staat. Vlekken.. snel weg werk ze Huisdieren laten wel eens een steekje val- len, al zijn ze nog zo lief en gezond. Op een afneembare (stenen of houten) vloer is dat meestal niet zo'n ramp. Met een voch- tige doek is de knoei- boel rond de etensbak zo weer weggewerkt. Ongelukjes op vloerbe- dekking van textiel zijn wat lastiger, maar niet hopeloos. Etensresten verwijdert u met een doekje met water en wat schoonmaakazijn. Vlekken van urine, ont- lasting of braaksel kunt u het beste ver- wijderen met Friskies vlekverwijderaar. Dit nieuwe produkt laat geen kringen na en verdrijft eventuele geurtjes. Bovendien zal uw huisdier voor- taan een ommetje ma ken om de plek die is behandeld met dit pro dukt. Tapijtreinigen is te- genwoordig makkelij- ker dan ooit. U behoeft er geen zware appara- ten meer voor in huis te halen. Een pak Sa- pur tapijtreiniger in poedervorm en een stofzuiger doen het werk. U strooit de poe- der op het tapijt, wrijft het in, laat het een tijdje intrekken. (U kunt er gewoon op blij- ven lopen.) en zuigt het poeder en vuil in een klap uit het tapijt. Lastige vlekken in kle- ding kunnen heel goed worden verwijderd met de vertrouwde Os- segalzeep of Wipp voor kragen en vlekken. Beide produkten zijn voorbehandelingsmid- delen, die het wasre- sultaat aanzienlijk ver- beteren. U kunt ze ook toepassen op meubel- hoezen van textiel, mits deze wasbaar zijn. Zeer hardnekkige vlek ken vragen om de be- kende vlekkenmidde- len of de vlekkenapo theek van Sorbo, die tien verschillende vlek- verwijderaars bevat voor alle mogelijke - en vooral onmogelijke vlekken. Aandachtvoor de keuken De keuken vergt dage- lijks aandacht. Maar er zijn klussen bij die wel eens worden uitge- steld wegens gebrek aan zin of tijd of door- dat u niet weet hoe u het aan moet pakken. Wat kun je bijvoor- beeld doen aan doffe plekken op dat mooie kunststof aanrecht- blad? Een hulpmiddel is soms autopolish. Of dat afdoende is, hangt van het materiaal af en van de emst van de aantasting, maar het valt te proberen. Vettigheid verwijderen lukt zeker. 't Is alleen een heel karwei om al- les blinkend vetvrij te krijgen, inclusief de bo- venkant van de kastjes boven het aanrecht. Gelukkig is er nu een produkt dat dit weinig geliefde werk verlicht: Spidi. De naam zegt het al: het werktvet snel weg. U kunt Spidi gebruiken voor kast jes, tegels, fomuizen, pannen, afzuigkappen etc. Op de grens van winter en voorjaar mogen winterschoenen en laarzen de kast in. Maar het is wellicht handig daar nog even mee te wachten. Het voorjaar kan nat zijn. Nog een keer water- dicht maken is ver- standig en dat gaat heel gemakkelijk met Hydro-shoespray. 4%^ gtdlep diep se nit vAArhphnnHplinPsmid- van] a Tapijt dieptereiniger Nettoyant en profondeur pour tapis. I Drm Maakt KOFHE 1MB sue® viiKKB AllerHande 45

Allerhande | 1986 | | pagina 45