EEN 'Z0ETH0UDERTJE' DAT N00IT VERVEELT NUF 2,50 TERUG VAN CABALLERO. Op brood, in de thee en door de muesli, yoghurt of kwark: honing is heerlijk. De oudste, puur natuurlijke 'zoetstof' ter wereld kan zich bovendien weer verheugen in een groeiende belangstelling. Voor een pot ho ning van 450 gram hebben bijen maar liefst 50.000 keer op en neer moe- ten vliegen en een kleine driekwart mil- joen bloemen bezocht! Honing is alleen al daardoor een heel bij- zonder natuurprodukt. Honing is er in vele soorten. Oranjebloe- sem-, linde-, klaver-, acacia-, heide- en bloe- menhoning zijn de be- kendste voorbeelden. Ze bestaan allemaal uit verschillende soor ten suikers. Een daar- van is glucose, een sui- ker die de eigenschap heeft te kristalliseren. Dat kristalliseren wordt sterker naar- mate de honing langer staat. Op de smaak heeft dat geen invloed en op de voedings- waarde ook niet. Kristalliseren is een volkomen natuurlijke, onschadelijke eigen schap van honing. Honing uit de hele wereld Een van de bekendste honingproducenten, Mellona, haalt de ho ning uit de hele we reld. Dat moet wel, want in Nederland zijn er gewoon te wei- nig bloemen - en dus bijen - om aan de vraag naar honing te voldoen. Daarom komt veel honing uit landen met een sub- tropisch klimaat. De geimporteerde ho ning wordt door mid- del van stuifmeelon- derzoek eerst geana- lyseerd. Het stuifmeel en de nectar - die de bijen met een speciale 'zuigsnuit' uit de bloe men halen - verschil- len namelijk van bloem tot bloem. On- der de microscoop zijn die verschillen zichtbaar. Melangeren: een fijnproeverskunst De smaken waaruit u kunt kiezen worden uiteindelijk door de honing te me langeren. De diverse soorten worden in een bepaalde verhouding vermengd, zoals dat ook met koffie en thee gebeurt. Dat melange ren is een ware fijn proeverskunst, die pas na jaren beheerst kan worden. Behalve op smaak en geur wordt de honing ook op vloeibaarheids- graad gemengd. De vakman kan bepaalde soorten zo melange ren, dat zij zeer lang- zaam kristalliseren en lange tijd hun vloei- baarheid behouden. Er worden geen kleurstoffen, smaak- stoffen of conserve- ringsmiddelen aan ho ning toegevoegd. Dat heeft honing niet no- dig. Honing is van na ture lekker en gezond! Geniet voor de halve prijs van de voile smaak van Caballero. Vul de/.e bon in, knip de handtekening van Laurens nit 'n pakje Caballero shag en stop ze samen in een envelop. Postzcgol erop. En voor I april 1986 opsturen naar: Caballero shag actie, Posthus 744,4870 CB Etten- Eeur. Binnen 7 weken ontvangt u I 2,50 (halve prijs porto) op uw bank-ol girorekening. IJ moet wel 18 jaar zijn en u mag maar een keer mecdoen. HONING C- JE DRAAIT ER 40, JE BETAALT ER 20.

Allerhande | 1986 | | pagina 31