KLEINE PAKJES VLEES Vindt u in de koeling niet wat u zoekt, dan kunt u aan het personeel uw wensen kenbaar maken en kan de slager daaraan voldoen. Voorverpakt vlees op maat Dat kan niet altijd in een filiaal dat het voorverpakte vlees ontvangt van een van AH's centrale slagerij- en. Maar ook dan is de keus voor kleine huishoudens niet gering. Er waren al zo'n vijftig soorten in ver- pakkingen van 100 tot 300 gram en onlangs zijn er nog eens tien bij ge- komen. Kijk maar naar het 'klein- vleeslijstje' op deze pagina's. Trouwens, om een misverstand uit de weg te ruimen: als er een aan- bieding is, geldt die aanbieding voor een vleessoort, dus zowel voor de grote als voor de kleine verpakkin- gen. De bekende kilopakken waren en zijn niettemin voordeliger. U kunt daar toch gebruik van maken, als u tenminste over een diepvries beschikt of over een koelkast met een goed vriesvak (kijk even naar de sterren en naar wat de gebruiks- aanwijzing van uw apparaat vertelt over vriezen en bewaartijden). Be- vroren vlees blijft minstens een aantal weken uitstekend van kwali- teit. Om zeker van uw zaak te zijn is het handig het kilopak te verde- len in de porties die u per keer no- dig heeft en een stickertje met de aankoopdatum op de ingepakte por ties te plakken. Dan is het alleen nog opletten geblazen het vlees bij- tijds uit het vriesvak te halen en in de koelkast te laten ontdooien. 's Ochtends dus. Nu we het toch over vriezen heb- ben: brood kan ook uitstekend in bevroren staat - en in porties van enkele sneeen - worden bewaard. Snel ontdooien - een minutenkwes- tie - gaat zo: haal de sneetjes direct uit de verpakking en scheid ze van elkaar. De sneetjes zijn al na en kele minuten voor consumptie ge- schikt. (Voor bolletjes duurt dit ca. 10 minuten.) Toch gevarieerd beleg Een ons vleeswaren is niet veel als je een paar boterhammen eet. Maar wel saai. Koop je van een paar soorten een ons dan zit je al gauw met restjes. In de winkels met een bedieningstoonbank is de oplossing eenvoudig: gewoon vra- gen wat u nodig heeft. De regelma- tig terugkerende Aufschnitt is ide- aal voor kleine eters. U kunt ge woon een of twee plakken kopen als u dat wilt. Salades, pate's en wor- sten zijn goed te bewaren en vor- men evenmiri een probleem. U noemt de hoeveelheid en die wordt voor u ingepakt. Ook in de koeling is trouwens veel van de 'kleine gading' te vinden, o.a. kleine verpakkingen van ca. 120 gram (theeworstjes e.d.). Let ook eens op cervelaat of salami, wor- sten die, ook thuis in uw koelkast, lang houdbaar zijn. Handig om in huis te hebben als broodbeleg, maar ook als borrelhapje voor (on) verwachte visite. Hetzelfde geldt voor de bakjes salade van het AH- huismerk. Ze lijken groot en dat zijn ze ook wel, maar redelijk lang houdbaar. En u kunt er meer mee doen dan alleen een boterham be- leggen. Echt lastig is de rookworst. Was de rookworst. De kleinste woog 250 gram en was eigenlijk bedoeld voor drie personen. Te veel voor een mens alleen. Daarom heeft AH het assortment nu uitgebreid met een eenpersoonsrookworst. Nog meer groente en fruit in'tklein U kent natuurlijk het 'Bedien U Zelf-systeem van zelf groente af- wegen en prijzen. Een ideaal sys- teem voor kleine huishoudens. Een tomaat, twee ons sperziebonen, twee struikjes lof? Het kan en u hoeft er niet om te vragen. U pakt net zoveel als u nodig heeft. Niet alle groente- en fruitsoorten zijn 'los' verkrijgbaar. Voor uien en aardappelen is dat geen probleem, die zijn goed bewaarbaar. Voor pro- dukten waarvan de kwaliteit thuis sneller terugloopt, zoals paprika's, appels en sinaasappelen, lag dat anders. Lag, want groene paprika's zijn voortaan per stuk te koop en er zal altijd een soort appelen los verkrijgbaar zijn (en regelmatig twee soorten). Als het ook maar even kan gaat AH op die ingeslagen weg door. De sinaasappelverpakkingen waren lastig, dat geven we toe. Die grote hoeveelheden moet je maar kwijt kunnen in een klein huis en als ze te lang in een warme omgeving ver- toeven, gaat de kwaliteit achteruit. Daarom introduceert AH netjes met vier sinaasappelen, om zo te eten of om uit te persen Zuivel per persoon Melk- en melkprodukten zullen over het algemeen niet zoveel pro- blemen opleveren. Een literpak is na aankoop tot de 'tenminste houd baar tot'-datum te gebruiken. Zoek gerust een pak op met een datum die het verst in de toekomst ligt. Is een literpak toch te groot, dan zijn er zelfs halve liters (melk, kame- melk, via en yoghurt) en een groot assortiment eenpersoonstoetjes. lets duurder, wel lekker en handig. In AH-filialen met een kaaswin- keltje is kaas, gesneden of ongesne- den, in elke gewenste hoeveelheid te koop. In de koeling is een stuk kaas van ca. 350 gram de kleinste hoeveelheid. Bovendien zijn er kleine pakjes gesneden kaas. Kaas- liefhebbers zitten overigens niet met zo'n stuk, want kaas gaat er al tijd in. Op brood en beschuit, over (eenpersoons)pizza, macaroni en spaghetti. En uit het vuistje natuur lijk. Houdt u van roomboter, maar doet u te lang met een pakje van 250 gram? Kijk dan eens goed in de koelvitrine, want daar treft u ook roomboter aan in pakjes van 125 gram. Voorraadje houdbare produkten Houdbare produkten heb je gewoon in huis. Je neemt wat je ervan no dig hebt en de rest gaat terug in de kast. Een voorraadje is altijd han dig, vooral als je een alleenstaande bent met drukke bezigheden bui- tenshuis, want dan willen de bood- schappen er wel eens bij inschieten. Het aantal kleinverpakkingen in de sector houdbaar neemt bovendien toe. Cup-a-soup noemden we al. Er zijn kleine blikjes en potjes groente- en fruitconserven. Lever- pastei, sardines, zalm, jam, pate en nog veel meer is houdbaar verpakt voor eenmalig gebruik. U komt het allemaal tegen tijdens een wande- ling door een AH-supermart. AllerHande 19 Rond de zestig soorten ver pakt vlees treft u bij AH al langer aan in kleinere hoe veelheden voor 1 of 2 per sonen. We zullen ze niet al lemaal noemen, maar denk rundertartaar, varkensf ilet- maar eens aan entrecote, lapje, bieflapje, varkensle- pepersteak en biefstuk. ver, slavink, gepaneerde en Nieuw zijn de volgende eenstuksverpakkingen: ongepaneerde hamburger en gepaneerde varkens- schnitzel. Braadworstjes en speklapjes zijn er nu ook in een verpakking van 2 .stuks.

Allerhande | 1986 | | pagina 19