ALLERLEI sopur ■ranse ka. bij ons voorzien van een mager prijsje. P Fruit in't klein Kant en klaar voor de open haard Vloerbedekking schoon- maken met poeder Brie Marco, vers van het mes en verpakt Boursin met knoflook, Boursin met peper. Neem ze mee. llttwtrj'Wt Voor kleine huishoudeps zijn kleine blikjes of potjes met fruit ideaal om in yoor- raad te hebben. Van het huismerk zijn er ananas- schijven, mandarijnen en fruitcocktail in lA blikjes. Datzelfde geldt voor ana- nasstukjes van Dole. Daarnaast zijn er kleine blikjes mandarijnen in ge- broken partjes en een kleine pot kersen zonder pit. In een oogwenk maak je met zo'n blikje of potje een zoet toetje extra feestelijk, Maar ook een vruchten- compote of bowl is zo ge- maakt. Is er wat fruit over, dan is het verstandig dit niet in het blik te bewaren. Doe het over in een plastic schaaltje of doosje dat wordt afgedekt met een deksel of wat huishoudfo- lie. In de koelkast kan het op die manier nog enkele dagen worden bewaard. Onder de naam Ceraflame zijn bij degrotere AH-win- kels blokken voor de open haard verkrijgbaar. De blokken worden gemaakt van een mengsel van paraf- fine en zaagsel, dat wordt geperst en voorzien van een aansteeklont en een papieren wikkel. Het gebruik van zo'n Cera- flame-blok is eenvoudig: je legt het met verpakking en al in de open haard. Een lu- cifer is voldoende om het aan te steken. Een blok blijft 2Vt a 3 uur branden en geeft een gelijkmatige warmte. Door de rustige brandeigenschappen is het ook veilig: u hebt geen last van rondspattende vonken. Hoewel geen enkele brand- stof echt milieuvriendelijk is, heeft onderzoek aange- toond dat bij verbranding van deze haardblokken minder voor het milieu schadelijke stoffen vrijko- men dan bijvoorbeeld bij hout het geval is, Wie niettemin de voorkeur geeft aan echte houtblok- ken in de open haard, haalt met Ceraflame een ideaal 'aanmaakblok' in huis. Sapur is de naam van een vrij nieuw produkt om de vloerbedekking schoon te maken. Het is een licht vochtig poeder, dat na in- borstelen tussen de twintig minuten en anderhalf uur moet drogen. Het ge- droogde poeder wordt dan tegelijk met het gebonden vuil opgezogen. Sapur onderscheidt zich ten opzichte van sommige andere tapijtreinigers door- dat het de voordelen van natte reiniging (grondig schoon) combineert met die van poederreiniging. yp r°P* diepleieiniger Sapur dringt diep Ifffiaakt diep schoon en laat geen kleverige resten na. Een pak Sapur bevat 750 g poeder, wat voldoende is voor het schoonmaken van ongeveer 10 m2 vloerbe dekking. f fUf

Allerhande | 1986 | | pagina 11