Via de media wordt de consument op de hoogte gehouden van de prijsontwikkeling bij produkten als boter, suiker en koffie, maar over sherry leest men - zoals u schreef - niets. Sinds 1 September 1983 hanteert Spanje een of- ficiele minimumprijs voor de sherry. Deze minimumprijs is door de prijsstijging van de grondstof sindsdien re- gelmatig verhoogd. In de periode van 1 Sep tember 1983 tot eind 1985 is de prijs van een vat sherry in Spanje verhoogd met 51%. Dit veroorzaakt natuurlijk ook hogere prijzen in Nederland. Toch zijn de hogere prijzen slechts gedeeltelijk doorberekend aan de consument. De Pale Sherry in literfles is 16% duurder gewor- den. Pale Sherry 0,7 li ter is in prijs verhoogd van f 4,75 naar f 4,95. Van alle andere soor- ten sherry is de prijs (nog) ongewijzigd. Overigens is het niet juist dat men in uw fi- liaal de flessen sherry heeft overgeprijsd. De oude voorraden moe ten voor de oude prijs worden verkocht. Wij zullen onze filialen hier nogmaals op wijzen. Wij hopen, dat wij met deze informatie uw verontwaardiging over de prijsstijging enigs- zins hebben kunnen wegnemen. S.v.p. ook goedkoper vlees per stuk verpakt! Wij vonden het leuk te lezen, dat u enthousiast bent over de kleine flesjes wijn die Albert Heijn nu sinds enige tijd in het assortiment heeft. Wat betreft de klein- verpakkingen voor vlees hebben we goed nieuws. Begin van dit jaar start AH als proef met de verkoop van tien soorten vlees in klein-verpakking. Wij realiseren ons zeer goed, dat de samenle- ving verandert en dat het aantal een- en tweepersoonshuishou- dens nog steeds groeiende is. Voor zover mogelijk probe- ren wij daar op in te spelen. Heerlijk op de boterham. En een smakelijke snack bij de borrel of als tussendoortje. berekenmgen komt dit neer op een prijsverhoging van bijna 17%. Wanneer ik in de krant lees dat door stijging van de grondstoffenprijzen op de wereldmarkt de prijzen van bijv. het huismerk mayo- naise van AH omhoog gaan, kan ik dit als consu- ment begrijpen en billijken. Tot mijn grate verbazing heb ik niets gelezen over de stijging van de grondstof fenprijzen voor sherry! Wat mij echter het meest verbaasde, was de uni- forme prijsverhoging van 0,50 voor zowel de liter- ties als de fles met een in- houd van 0,7 liter. Naar mijn, toch niet zo beschei- den economisch inzicht had de prijs van de 0,7 li- terfles iets minder moeten stijgen. Een andere reden waarom ik als consument reageer, is de wijze waarop de prijs verhoging wordt geregistreerd. In het AH-fi- liaal waar ik mijn bood- schappen haal, volstond men met het feit een ge- deelte van de oude prijseti- ketten af te scheuren en te voorzien van een gestan- daardiseerde nieuwe prijs- sticker. Gezien de huidige gang van zaken moet ik duidelijk kanttekeningen maken bij de reclame-boodschap dat een consument voordeliger uit is met een huismerk van Albert Heijn. Wanneer deze prijsontwik- kelingen in de toekomst worden gecontinueerd, zal ik mij genoodzaakt voelen een deel van mijn maande- lijkse boodschappen elders te halen. TH.L.H. G. TEZ. Wilt u iets weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vermeld in de linker bovenhoek van briefkaart of envelop; AHA. Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Naar aanleiding van het ar- tikel 'Koken voor kamerbe- woners' schrijf ik deze brief. Ik verbaas mij al ja- ren over het feit dat AH al- leen de-duurdere vleessoor- ten per stuk verpakt en ver- koopt. AH verwacht van een alleenstaande studente toch niet dat zij elke dag entrecotes eet? Eveneens heb ik geen trek in tartaar twee dagen ach- ter elkaar, omdat de tar- taartjes per twee verpakt worden. Het septembernummer be- vatte een bericht over 141 flesjes wijn. Een uitstekend idee. Nu nog apart ver- pakte tartaartjes, zodat ik iedere avond een geva- rieerd maal met eventueel een klein flesje wijn kan nuttigen. De eventuele meerkosten door aparte verpakking zullen m.i. niet veel hoger zijn. Dat lijkt mij geen afdoende reden om 'alleenstaande verpakkin- gen' almaarvan de baan te schuiven. S.B. TEA.

Allerhande | 1986 | | pagina 47