1UD IS EH UUP VMM Eerlijke, Wat smaken ze goed in de winter, stamppotten. Nederlandse gerechten en nog gemakkelijk klaar te maken ook. AH maakt het u nog eenvoudiger dank zij het grote assortiment panklare groenten. Of u nu kiest voor zuurkool, boerenkool, hutspot, prei of andijvie- stamppot, wie de groenten panklaar koopt, tovert in een ommezien een heerlijke maaltijd op tafel. voerd. Gekoeld dus, ook al is het anklare groenten krijgen niet altijd de waardering die ze verdienen. Jammer, want be- halve tijdbesparend zijn de zakjes gewassen en gesneden groente ook van uitstekende kwaliteit. AH stopt erg veel tijd en energie in deze pro- dukten om ervoor te zorgen dat vi- tamines en mineralen zoveel moge- lijk behouden blijven en de groente in tip-top conditie bij u in de pan komt. Daar zit heel wat aan vast. Er wordt brandschoon en koel ge- werkt en vooral snel. Het uitgangs- punt is en blijft: Vers van het land, snel naar de klant. En dat geldt ook voor panklare groenten. Gaaf handwerk Het panklaar-verhaal begint bij de tuinder. Meer dan vijfhonderd Ne derlandse tuinders weten precies wat Albert Heijn wil: topkwaliteit. Kwaliteit is altijd belangrijk, voor panklare groenten helemaal. Alleen het beste is goed genoeg. De groente moet gaaf zijn, onbescha- digd. Reden waarom het oogsten handwerk is. Bij gave groenten krijgen ongewenste invloeden min der kans. Gesneden groenten zijn iets kwetsbaarder dan ongesneden groenten. Vandaar de hoge kwali- teitseisen. De preispecialisten in Brabant, de Friese winterpeente- lers en de boerenkooltuinders in Zuid-Nederland kunnen die eisen dromen. De uien komen trouwens ook - het hele jaar door - van eigen bodem. De zuurkool voor een deel, want Noord-Holland en Duitsland zijn de leveranciers. Direct na de oogst wordt de groente in gekoelde auto's naar AH's eigen 'panklaar-bedrijf' ver- hartje winter en vriest het dat het kraakt. Want een constante (lage, maar ook niet te lage) temperatuur van zo'n 4°C is belangrijk tot het moment dat u de groente gaat ge- bruiken. Snelle verwerking In het panklaar-bedrijf wordt de groente snel verwerkt, afhankelijk van de soort meestal dezelfde dag. Bij het oogsten is de groente al voor een deel schoongemaakt. Bij binnenkomst in het panklaarbedrijf volgt de laatste schoonmaakfase voor de groente wordt gesneden en gewassen. De buitenbladeren van kolen, de kop van de peen, het stug- ge, donkergroene deel van de prei, kortom alle ongewenste delen wor- den verwijderd. De boerenkool is in dit verband een verhaal apart. Er is soms kritiek op de gesneden boerenkool van AH omdat er 'harde stukjes' in zitten. Gemalen stronk, wordt wel eens verondersteld. Welnu: die stronk, de dikke stam, is het niet; deze blijft achter op het land. Na binnen komst in het panklaarbedrijf wordt de boerenkool extra nagekeken; te lange nerven worden ingekort. De gewone nerf blijft en wordt samen met de bladeren gesneden. Dat moet, om de sappige typische boe- renkoblsmaak te behouden. Zou je alleen de bladeren gebruiken, dan wordt de kool gortdroog en een stuk minder smakelijk. Zo zit dat dus. Snijden, wassen en drogen De schoongemaakte groente wordt gesneden en gewassen. In die volg- Iamppot met ROOK WORST AllerHande 35

Allerhande | 1986 | | pagina 35