ALLERLEI MaitrePaul. Van ijskoud tot verrukkelijk in30minuten. De proef op de som met oploskoffie Narcissen: rechtstreeks uit Zuid-Engeland Wijn heeft een eigen telefoonnummer Freeze Flo is een diepvriesmethode, waarbij met gebruik van dezelfde traditionele gebaksgrondstoffen tijdens het invriezen geen ijsvorming ontstaat. Daardoor is het gebak direct in porties te snijddn, die reeds na een half uur zijn ontdooid. Zo kunt u uw onverwachte gasten snel en gemakkelijk op heerlijk vers gebak trakteren. U krijgt dan ook met een ander voordeel van Maitre Paul Freeze Flo gebak te maken: smaak en kwaliteit van dit verrukkelijke gebak blijven perfect bewaard. Maar dat kunt u't beste zelf proeven. Verstokte koffiedrinkers zweren bij een kopje koffie dat is gezet met vers gema- len koffie. Oploskoffie wordt door dezelfde men- sen vaak beschouwd als een surrogaat. Ten onrech- te. Want er is tegenwoordig zoveel keus in oploskoffie en de kwaliteit is zo goed geworden, datde smaak van een kopje oploskoffie nauwelijks onderdoet voor die van een normale kop koffie. Voor veel mensen is het verschil zelfsnietof nauwelijks merkbaar. En: voor een of meer kopjes op loskoffie hoeft u alleen wat water aan de kook te bren- gen. Naast oploskoffie van Nes cafe en Moccona heeft AH een uitgebreid assortment van het huismerk. Qua smaak komen de soorten overeen met de vertrouwde 'gewone' koffie van AH. Ze zijn dan ook stuk voor stuk vervaardigd uit 100% pure koffie. Zo is er Rabat oplos koffie in poedervorm, Perla Mild in korrelvorm (zowel met als zonder caffeine) en Mokka oploskoffie in kristalvorm. Deze laatste, extra pittige en aromati- sche soort wordt verkregen via het vriesdroog-proces. Wie een vraag heeft over wijn kan voortaan terecht bij de 'wijnlijn': een tele foonnummer van het Wijn Informatie Centrum (WIC). Dat nummer is 070 - 924151, toestel 326 (van 9-12 en van 14-16 uur). Het WIC is opgezet door het Hoofdproduktschap voor Akkerbouwprodukten in Den Haag. Hetge- noemde telefoonnummer geeft de consument toe- gang tot de zeer uitge- breide informatie waarover het WIC beschikt. In principe kan men bij het WIC terecht met alle moge- lijke vragen over wijn. Ook op meer algemene vragen over bijvoorbeeld het ge- bruik van alcohol heeft het WIC een antwoord. Hartje winter en toch zijn ze er bij AH nu volop: nar cissen. U zou het mis- schien niet verwachten, maarze komen van de koude grand uit Zuid- en Zuidwest-Engeland. Daar worden ze, een voor een, met de hand geplukt. Een dag na de pluk liggen ze al bij AH in de winkel. Verser kan bijna niet. Narcissen kunnen natuur- lijk gewoon in een vaas, maar u kunt bijvoorbeeld' ook enkele bosjes samen in een accubak zetten. Dat geeft een extra feestelijk ef fect en u haalt er het voor- jaar een beetje mee in huis. Overigens is het niet goed narcissen meteen samen met tulpen of andere bloe- men in een vaas te zetten. Na het afsnijden scheidt een narcis namelijk wat slijm afdat de bloei van de tulpen (of andere bloemen) nadelig bemvloedt. Als u de narcissen eerst afzonderlijk een halve dag in het water laat staan en ze pas daarna combineert, heeft u daar geen last van. Paul

Allerhande | 1986 | | pagina 32