ALLERLEI ifee napena Koken met gedroogde peulvruchten i spur .1 Extra aandacht voor uw handen Uien als huismiddeltje ERWTEN 1-lVfeuur mil calorieen vloeibaar vloeibaar Gedroogde peulvruchten vormen in deze periode een welkome en voedzame aan- vulling op de verse groen- ten die er nu zijn. U vindt ze bij AH verpakt per 500 gram. Atnankelijk van de groottevan de AH-winkel kunt u kiezen uit bruine bo nen, witte bonen, kapucij- ners, groene erwten, split- erwten en linzen. Soort weektiid kooktijd snelkookDan bruine bonen 12 uur l-l'/2uur 25 min. witte bonen 12 uur I-IV2 uur 25 min. kapucijners 12 uur 25 min. groene erwten 12 uur IV2-2 uur 35 min. spliterwten niet 1 uur 20 min. linzen niet 45 min. 15-20 min. De meeste soorten moet u voor gebruik laten weken. Dat doet u als volgt. De peulvruchten goed wassen en dan pas in ruim koud water weken. De pan of schaal waarin u de peul vruchten laat weken met een deksel of doek afdek- ken. Gebruikt u voor het koken de snelkookpan, doe dan de voorgeweekte peul vruchten in devoortwee- derde met water gevulde pan. (Zie ook de gebruiks- aanwijzing van uw eigen snelkookpan.) De kooktijd gaat in als de pan onder druk is. In de wintermaanden heb- ben uw handen wat extra aandacht nodig. U merkt dat doordat ze vaak wat ru- wer gaan aanvoelen en er soms kloofjes ontstaan. Bij AH kunt u kiezen uit een aantal hand- en huidcre- mes, die u uw handen be- schermen tegen grote tem- peratuurschommelingen en 'n ruwe of beschadigde huid weer zacht en gaaf maken. Purol is een beproefd mid- del tegen kloofjes. Bescher- mende handcremes zijn er - afhankelijk van de grootte van de AH-winkel - van Mil lers, Atrix en Kaloderma. Ook Vaseline heeft een der- gelijke werking. Nivea en Balm Fraiche zijn cremes die meer geschikt zijn voor u de dagelijkse verzorging. Schenk aandacht aan de nagelriemen. Duw ze regelmatig voorzichtig terug met een houten of kunststof stokje. Wrijf ze goed in met de handcreme van uw keuze. Een ui is niet alleen smake- lijk, maardoorde eeuwen heen heeft men deze over- bekende groente ook een zekere geneeskrachtige werking toegekend. Wie regelmatig uien eet, is minder vatbaar voor ver- koudheden en griepaanval len. Wie echter al verkou- den is en er zo snel moge- lijk vanaf wil komen, kan's avonds een schoteltje met gesnipperde uien onder zijn bed zetten. De etherische olien in 'n ui verhogen de weerstand te gen bacterie-aanvallen en versterken de hart- en bloedvaten. Medici hebben aangetoond dat een aantal stoffen in de ui bloeddruk- verlagend werkt en ader- verkalking helpt tegengaan. met gratis maalbeker met gratis maatbeker Vr uli kkerzoet calorieen lekker zoet, nul calorieen lekker zoet nul calorieen n nt'; tt Natrena is een zoetstof zonder calorieen! Daarmee kunt u zich dage- lijks honderden calorieen besparen en da's wel zo prettig voor uw "lijn". Bij Albert Heijn zijn Natrena tabletten verkrijgbaar in een handig zakdoosje van 120 stuks en in een tafel verpakking van 600 stuks. Natrena vloeibaar is er in een flacon van 125 ml

Allerhande | 1986 | | pagina 11