De bottelaars van Coca-Cola wensen Uprettige Schelvisfilet zonder graat Wanneer men schelvis fileert worden kop, huid, staart, vinnen, de midden- en zijgraten etc. verwijderd, zoda- nig dat er twee filets overblijven. Men heeft dan twee stukken vis- vlees waaraan men op het eerste gezicht niets anders dan visvlees kan ontdekken. In Europa brengen de meeste diepvriesmer- ken deze soort filets op de markt. Men noemt zulks graatarm filet - niet zonder graat - want binnen het vis vlees, aan de boven- kant, bevinden zich soms, verscholen, nog graten. Men kan deze graten verwijderen door bovenaan in het filet een V uit te snij- den. Hierdoor krijgt men ook die graat weg, doch meteen ook een belangrijke hoeveel- heid visvlees. Volgens de normen die in Europa gelden, tole- reert de wet nochtans ook in graatloos filet per kilo enkele graatjes. Immers, de voomoemde V-snede geschiedt zonder dat men de graat kan zien. Indien men deze snede ietwat te veel naar links of naar rechts uit- voert, is de kans aan- wezig, dat de schouder- graat niet voor 100% is verwijderd. Uit bovenstaande uit- leg moge blijken dat de aanweZigheid van graatjes in 'filet zonder graat' mogelijk is. Waarom geen oploskoffie in prijs verlaagd? koffie wel in de prijs verlaging kon worden meegenomen. Zwarte bessensap in assortiment Wij kunnen u medede- len dat zwarte bessen sap wel degelijk tot ons assortiment be- hoort! Wij verkopen Dr. Siemer zwarte bes- sennectar in pakken van 1 liter voor j 2,49. Nectar bevat altijd 50% vruchtesap. Of dit net zo lekker is als de Johannesbeersaft uit Duitsland of Oostenrijk is aan u om te beoorde- len. Varkensbotten niet geschikt als been voor de hond Wij mochten overheerlijk genieten van uw schelvisfi let 'zonder' graat, zoals op de verpakking was aange- geven. Maar helaas kunnen wij de schelvisfilet niet meer vertrouwen, getuige de voor u meegestuurde graat! T.B. TEA. In augustus kocht ik in een van uw filialen een grate pot Douwe Egberts Moc- cona goudmerk oploskoffie a j 15,09. Aangezien ik deze koffie altijd koop, weet ik dat deze prijs niet is ver laagd, ondanks de grate raambiljetten en de kleine kaartjes bij de koffie. Bij navraagin ditfiliaal werd gezegd, dat deze prijsverlaging niet geldt voor oploskoffie! Ondanks mijn reactie dat zo'n regel ook niet wordt gehanteerd bij prijsverhoging, moest ik toch j 15,09 betalen. MEVR.S.G. TEB. Het spijt ons dat wij u ten aanzien van dit as pect moesten teleur- stellen. De koffieprijs- verlaging waar u op doelt had inderdaad uitsluitend betrekking op bonen- en gemalen koffie. Helaas kon voor oploskoffie geen prijs- aanpassing in het voor- uitzicht worden ge- steld, omdat de inkoop- prijs van dit bewerkte produkt niet wijzigde. U heeft aan de koffie prijsverlaging van 16 oktober 1985 kunnen zien dat toen de oplos Al vele jaren kopen wij onze levensmiddelen bij AH. Vooral de vruchtensappen zijn prima. Het is alleen jammer dat aan dit assorti ment zwarte bessensap (Johannesbeersaft) ont- breekt. In Duitsland en Oostenrijk heeft men dit in kleine flesjes van prima kwaliteit. Als we daar zijn, wordt het altijd gebruikt. Kunt u dit ook invoeren? Het is mij bekend dat u er vele mensen een plezier mee zult doen. C.Th.H.KTEV. Ik vond bij de afdeling ver- pakt vlees een prachtig 'been voor de hond', geheel zonder splinters, dus zo te zien een ideaal bot voor de hond. Bij navraag bij de sta ger vernam ik echter, dat het een bot van een varken was en zo u weet is var- kensvlees funest voor een hond. Dit wordt in alle boe- ken over honden streng verboden aan de hond te voeren. Mogelijk kunt u in het vervolg hier beter run- der- of kalfsbotten voor ge- bruiken. P.J.S. TED.H.

Allerhande | 1985 | | pagina 66