^^-ALLERLEI Verse olie voor de oliebollen Zilveren 'regen' Lekker bij het dessert leikunie slkunie Dit is uwkansom voordeligkenniste makenmetdesmaak van Melkunie Koffie- room.'n Heel klein scheutje maakt uwkof- fie lekkerder en voller van smaak. Probeer het eens. Want extra lekker kost u nu niets extra's. Lees op het etiket hoe u zonder kostenf.2,50ontvangt. fciarefe/i Usrcgen kc-W SlAOUf Tovu illl)tOLADE» Tova AAllltBEIBL Tovu IIK55EK Olieboilen en appelbeignets worden uitsluitend in olie gebakken. Zou u vet ge- bruiken, dan zou zich bij af- koeling een grauw laagje om het gebak vormen. Zon- nebloemolie en slaolie zijn erg geschikt voor dit doel. Gebruik altijd verse olie. Bakt u het gebak in de fri- tuurpan, dan is het prakti- scher om het mandje uit de pan te laten. Met de schuimspaan 'vist' u de oliebollen en appelbeignets uit depan. Legzeeerstin een vergiet, bekleed met wat keukenpapier. De over- tollige olie trekt dan in het papier, voordat u het gebak op een schaal serveert. De gebruikte olie kunt u la ter opnieuw gebruiken voor het bakken van bijvoor- beeld frites. U moet na ge bruik de afgekoelde olie al tijd eerst zeven. Oliebollen en appelbeignets zijn het lekkerst als ze zo uit de pan komen. Gaan ze niet allemaal op, of wilt u er 's avonds nog een paar ge bruiken, leg ze dan tienmi- nuten in een op 175°C of gasstand 3 voorverwarmde oven. Het gebak wordt dan weer warm en knapperig. Naast de vertrouwde 'zilve ren' slingers is bij AH ook Lametta 'ijsregen' verkrijg- baar. Het is erg decoratief in de kerstboom of in een wandstukje. Een verpakking met ijsre gen bevat enkele tientallen smalle sliertjes zilverkleu- rige folie met een lengte van ca. 40 cm. De sliertjes zijn eenvoudig tussen het sparregroen aan te bren- gen.Omdatzevan super- licht materiaal zijn gemaakt is de geringste luchtstro- ming in huis al voldoende om voor een voortdurende flonkeringtezorgen. Met de kerstboomver I ichti ng aan geeft dat een heel speels effect. In via of yoghurt, bij de pudding, over het ijs of bij een fruitig nagerecht met een dessertsaus maakt u er net even meer van. Bij AH heeft u keuze uit verschillende merken en smaken. Zo zijn er Tova- dessertsauzen in de sma ken aardbeien, frambozen, vijf bosvruchten, chocolade en mocca-caramel. Een heerlijke chocoladesaus is er ook van Schwartau en bovendien is er een aard- beiensaus van Teo. Een minder gebruikelijke maarook heel lekkere toe- passing bij flensjes of crepes als toetje!

Allerhande | 1985 | | pagina 55