OUDEN' TAFELSTUKJE KERSTFEEST VOOR DE Kl Materiaal: plastic bakje op voet met rondje steekschuim (oasis), dennetakken, bonte hulst, twee zakjes oranje peertjes, drie zakjes gele pepers, goudlint, twee maai drie Larix-appeltjes, twee zakjes gouden tweelingbessen Het steekschuim neemt u uit het bakje en laat het in wa ter ca. 5 minuten staan, zodat het geheel door- drenkt is. Terugge- plaatst in het bakje kunt u met korte stuk- jes dennegroen dit steekschuim regelma- tig volprikken. Daama volgen de stukjes bonte hulst. De reeds op draad gezette kunst- peertjes en -pepers ver- werkt u gemakkelijk. Ze komen net boven het groen uitsteken, zodat ze goed zichtbaar blij- ven. De Larix-appeltjes die in rijtjes van drie verkrijgbaar zijn, kun- nen eventue'el elk apart worden gebruikt. U moet ze dan wel op- nieuw op draad zetten. Hiervoor kan wikkel- draad worden gebruikt. De gouden kunstbesjes die aan beide uiteinden van een draadje zitten, bundelen en, evenals de strikken van goudlint, op een stukje ijzer- draad zetten. Dunne gouden, gele oranje kaarsjes kunnen even- tueel worden toege- voegd. Materiaal: stenen bak je, blok steekschuim, twee witte slanke kaar- sen, IJslands mos, een kaboutertje, twee elfen- bankjes, dennetakken, een zakje padde- stoeltjes, een zakje duif jes, twee maal drie Larix-appeltjes Van het droge steek schuim snijdt u een stukje van ca. 5 cm af. Dit drenkt u in water en plaatst het, nadat het zich heeft volgezo- gen, tegen de rand van het bakje. De elfen- bankjes worden op een stuk stevig ijzerdraad gezet en boven elkaar in het steekschuim ge- stoken. Zitten ze niet goed genoeg vast, dan geeft u ze extra steun met twee stukjes ijzer draad in haarspeld- vorm. Van het IJslands mos neemt u het onderste, vuile gedeelte weg. Verwerk pluk voor pluk het mos tussen de in- middels geplaatste kaarsen, tegen het steekschuim aan. U zet het vast met ijzerdraad in haarspeldvorm of met krammen. Het mos alleen rond de kaarsen en voor een deel tussen de elfen- bankjes aanbrengen. De rest van het steek schuim wordt aan het oog onttrokken door kleine stukjes denne groen. Het kaboutertje komt als het ware op het bovenste elfen- bankje te staan, de duif- jes vliegen weg van achter de kaarsen, waar ook de padde- stoeltjes komen te staan. Als laatste wor den de Larixappeltjes geplaatst. KERSTSTUKJES NAAKTII 44 AllerHande

Allerhande | 1985 | | pagina 48