58 cent voordeelbon Onze kerstaanbied i ng: Brinkers bak braad 2 pakjes voor 1 piek. hoeft niet per se Franse kaas te zijn, want het assortiment Hol- landse kazen is in de loop der jaren zo uitgebreid dat er moeiteloos ver- schillende kaasplateaus uit kunnen worden samengesteld. Bij zo'n stukje kaas is Port erg lek- ker. Een wijnsoort die iedereen eigenlijk een beetje vergeten was, maar nu weer helemaal in opkomst is. Port is versterkte wijn. Dat wil zeggen: het gistingsproces van de druivesuiker is in een vroeg sta dium stopgezet door toevoeging van alcohol. Op die manier blijft de wijn zoet. Port is over het alge- meen drie jaar oud. Er is witte en rode (ruby). Blijft rode port wat langer liggen, dan wordt ie een beetje bruinig en zo ontstaat Tawny Port. Dat is erg fijne port, wat lichter van kleur en karakter en subtiel van smaak. Een ideale metgezel voor een stukje Hollandse kaas. En, er is geen enkel bezwaar tegen even gezellig door te gaan met die port en de koffie eventjes te laten voor wat-ie is. Belingard blanc sec. We gaven hem al als wijn- suggestie bij het warm buf fet. Maarook met dit vis- menu laat de droge Cha teau Belingard zich perfect combineren. - ONEWBEUtfN Bij het lichte souper (pag. 24-25): Mondetour blanc en Chateau de la Presidente. Bij inlevering van deze bon voor 5 januari 1986 bij de kassa van uw Albert Heijn rekenen wij voor twee pakjes Brinkers bak braad slechts 1 gulden. Dus dat wordt extra voordelig extra lekker vlees eten met de kerst. De Mondetour blanc is een heerlijk fris-rinse wijn uit de Bordeaux-streek, een van de Franse kwaliteitsgebie- den. Uit het zuidoosten van Frankrijk komt de Chateau de la Presidente, Coteaux Varois. Door zijn uitgespro- ken, eigen karakter geen al- lemanswijn, maar wel een typische tafelwijn, die bij de goede gerechten volledig tot ontplooiing komt. een prettige prikkeling van de smaakpapillen. De Cotes du Rhone Villages is daar- entegen een fluweelzachte, rode wijn. Erg geschikt voor grotere gezelschappen. Makkelijk drinkbaar, ook voor minder ervaren wijn- drinkers. Bij het romantisch diner (pag. 14-15): Fumet de Provence en Domaine de I'Amandine. dan ook perfect aansluiten bij de smaak van wild. De lange lagering op hout geeft ze hun specifieke smaak. Bij het vegetarisch menu (pag. 18-19): Chateau du Chayne en Conqueror Tawny Port. Je moet er even voor gaan zitten, maar voor fijnproe- vers is de ChMeau du Chayne een uitstekende wijn. Een lichte, maar toch uitgesproken smaak; een beetje 'eigenwijs' zou je kunnen zeggen. Verras- send is de Tawny Port bij het nagerecht met kaas. Maar wel heel lekker, deze wat oudere en rijpere port. Bij het kerstdiner met vis (pag. 20-21): Chateau De bijzondere vorm van de fles verraadt zijn herkomst: de Provence. De leveran- cier van heerlijke witte en rose wijnen. Mild droog van smaak, zonnig-zuidelijk van karakter. Ook een speciale fles, de zogeheten 'Luikse bonk', omhultde Domaine de I'Amandine. Rood en droog, een Cotes du Rhone die boven het gemiddelde uitstijgt. Sir////I Bij het menu met wild (pag. 16-17): Siglo Blanco en Marques del Romeral. Geen voor de hand lig- gende keuze, maar wel goed. En daarom een echt avontuur, deze twee Spaanse wijnen. Voor wijn- liefhebbers die iets anders willen en durven. Beide zijn het forse, pittige wijnen, die

Allerhande | 1985 | | pagina 39