WELKE WIJN BIJ UW KERSTDINER MAAK V™""IC EN GENII Speciale service van de AH vakslager Wijn wil plezieren. Wijn is er om van te geni< om dat plezier te laten overschaduwen door twijfels als: doe ik het zoals het hoort, schen de juiste wijn bij het juiste gerecht? Om het makkelijk te maken hebben wij bij de kerstdi AllerHande enkele wijnsuggesties gegeven. Maar het gaat er eerst om wat u lekker vincH u kiest, is in de eerste plaats een persoonlijk Smaken verschillen. Maar na- tuurlijk zijn er ook overeen- komsten in smaak. En de 're- gels' met betrekking tot wijn die u op veel plaatsen tegenkomt zijn dus ook geen klinkklare onzin. Regels tussen aanhalingstekens. We doelen meer op suggesties die aangeven hoe wijnen en gerechten kunnen worden gecombineerd. Want de smaak van een wijn verandert al naar gelang de smaak van hetgeen erbij wordt gegeten. Neem bijvoorbeeld een Beaujolais. Je kunt'm zo - zonder iets erbij - drinken, een stukje Goudse kaas er bij eten of een stukje Roquefort. Dan lijkt het wel of er uit een fles drie verschillende wijnen komen. De smaak van de wijn vermengt zich met die van de gerechten. Het resultaat kan een harmonieus ge- heel zijn. Of niet. Dat laatste is bij voorbeeld het geval bij gerechten waarin azijn is verwerkt. Daar smaakt geen enkele wijn bij. Hoe persoonlijk de keuze van de wijn ook is, in de afgelopen honder- den jaren zijn toch wel een paar dingen vast komen te staan, proef- ondervindelijk. Bijvoorbeeld: wit bij wit en rood bij rood, ofwel: witte wijn bij vis en rode wijn bij vlees. En ook: hoe lichter het vlees, hoe lichter de wijn. Kiezen uit verschillende gebieden van herkomst Hoe zwaar of hoe licht is een wijn? Op de wijnafdeling van elke AH-su- permart, is elke een etiketje op de nuttige informati o.a. de aard van eventuele speurtc ken wat te vergen wij hierbij een j van de belangrijks Beaujolais is eer wijn die erg goed bij lichtere vleessi en varkensvlees. Bordeaux-wijnen voor niet te licht rood vlees: varke Er zijn ook wat deauxwijnen (St rol), die perfect stevige vleessoorti Cotes du Rhone, gebied zijn doorga vormen dus ook e ding voor vlees m ken pittige smaak re, lichtere wijne passen beter bij vleesgerechten. Voor Bourgognes hetzelfde. De wiji Beaune zijn lichte tes de Nuits. Spaanse wijnen zi zwang bij het ken erg lekker bij rune te. Een goede Rioja, een wijn met een geprononceerde smaak, kan erg goed bij een stuk wild. De moeite van het proberen zeker waard. De wijnen uit het grote zui- den (Languedoc, Roussillon e.d.) Zo vlak voor de feestdagen is het altijd extra druk bij de AH Vakslager. En iedereen wil dan iets speciaals, een malsetournedos of een mooi stukossehaas bijvoorbeeld. Welnu, dat kunt u met de AH Vakslager onderling regelen, als u gebruik maakt van z'n speciale bestelservice. Hij zorgt dan dat uw vlees, keurig verzorgd en goed verpakt, op de afgesproken tijd voor u klaarligt Op de bestelbon hiernaast vindt u alvast een aantal suggesties, maar u kunt natuurlijk ook andere vleessoorten invullen en bestellen. De prijzen kan onze slager u precies vertellen. Als uw bestelling voor 12.00 uurbij ons binnen is, kunt u deze de volgende dag al ophalen. U kunt uw bestelling vanzelfsprekend ook al eerder dan de dag van te voren opgeven. Graag zelfs. Noteer hieronder voor uzelf uw bestelling en de afhaaldatum. Bestelling Athaaldatum: om uur. van nodig. Als het gezelschap wat groter is, wordt de wijnkeuze er niet makke- lijker op. Het is natuurlijk wel aar- dig om de keuze af te stemmen op wat de gasten lekker vinden. Als overweeg dan eens een klein flesje met een andere soort. AH heeft leuke eenpersoonsflesjes om hem of haar te plezieren. Lopen de voor- keuren erg uiteen, probeer dan een wijn te kiezen waarvan u zeker KERSrWUNEN 32 AllerHande

Allerhande | 1985 | | pagina 34