D fUNCTIONEEL OF SFEERBEPALEND mm ww 5 4m) .11 WNK Licht speelt in elk interieur een belangrijke rol. De verlichting kan zuiver functioneel zijn of juist bedoeld zijn als sfeer- bepalend element. De keuze van de juiste lamp is daarbij van groot belang. Alleen al van het AH-huismerk kuntu sinds kortkiezen uit 52 verschillende gloeilampen. Daarmee kunt u uw licht opsteken! Met 52 soorten lampen blijft er inuwhuisopver- lichtingsgebied niet veel te wensen over. Neem bijvoorbeeld de kopspiegellamp, de lamp met de verzil- verde bolhelft, waar- door het lamplicht al leen maar naar achte- ren valt. Zo'n lamp ver- eist een speciaal soort armatuur, dat in talloze soorten en maten te koop is. Heel modieuze vaak, die op geraffi- neerde manier gebruik maken van het indi- recte licht van deze lamp. Ook in bepaalde spots komt de kopspie gellamp tot zijn recht. Deze spots, voorzien van een schotelvormige reflector, bundelen het naar achteren gewor- pen licht tot een fel, ge- concentreerd schijnsel. Ingebouwde reflector Ook voor spotjes van het 'rechttoe-rechtaan' type komen er reflec- torlampen van het AH- huismerk. Dat zijn lampen met een inge- bouwde reflector en een uitgekiende vorm, die hun licht zelf al bundelen. Het spot-ar- matuurtje geeft rich- ting aan die bundel en voorkomt dat er te veel (fel) licht naar op- zij uitstraalt. Ideaal voor het accentueren van een leuk voorwerp, een plantenbak of zo- maar een hoekje dat gezien mag worden. Let er overigens bij het kopen van spot-ar- matuurtjes van dit type op dat die voor zien zijn van ventilatie- gaatjes. Vooral bij de goedkopere types ont- breken die wel eens en dat kan gemakkelijk tot oververhitting lei- den. Niet prettig om aan te raken en even- min bevorderlijk voor de levensduur van de lamp. Kaars- of kogellampjes draait u in de echte sfeer-armatuurtjes, af- hankelijk van het type. Ze zijn er met kleine en met grote fitting in maar liefst vier ver schillende tinten: hel- der, opaal, inwendig mat, en de warme ro- mantische flame. De flame tint beperkt zich overigens niet tot de kleinere schemerfor- maten. Ook 'gewone' lampen tot 100 Watt zijn in deze zachte kleur verkrijgbaar. Zakelijke lichtvensterlampen Voor de meer zakelijke verlichting zorgt het assortment lichtven sterlampen, dat va- rieert van 40 tot 100 Watt. Lichtvenster, dat betekent meer licht voor hetzelfde geld, en dat is prettig, want u zult deze lampen het meest gebruiken bij bezigheden die een goede verlichting ver- eisen: lezen, handwer- ken, knutselen, bureau- werk. Praktische buislampjes Ook het bekende line- 7 aal-buisje is, voorzien van het AH-huismerk, leverbaar in een 35- en een 60-Watts versie. Het licht van deze opaalkleurige lampjes doet het goed bij prak tische toepassingen zo- als aanrecht en pas: spiegel, terwijl buis- lampen ook uitstekend als indirecte lichtbron te gebruiken zijn. U plaatst ze daartoe ach- ter een schotje, zodat de lamp zelf niet te zien is en het licht al leen maar naar boven, naar onderen of naar opzij valt. Gegarandeerde kwaliteit Zoals ook voor andere produkten van het huismerk geldt, zijn de lampen van het AH- huismerk van een ge garandeerde kwaliteit, die kan wedijveren met de beste merken. Het huismerk biedt echter een aanzieniijk prijsvoordeel. Dat geldt zeker voor de twee weken vanaf 21 oktober. Een aantal lampen is dan tijdelijk afgeprijsd om u extra voordelig te kunnen la- ten kennismaken met deze nieuwe aanwin- sten. Overigens zult u niet al die 52 lampen in elk AH-filiaal tegenkomen. Een dergelijk aantal neemt nu eenmaal nogal wat plaats in, plaats die niet in elke zaak aanwezig is. De meest gevraagde soorten, ca. 20, zijn in elk geval in alle win- kels met een aandui- ding 3,4 of 5 verkrijg baar. Bij de foto: 1 Lichtvenster lamp 2 Kaarslampjes: helder, gedraaid helder en mat 3 Reflector lamp 4 Heldere lamp 5 Kopspiegellamp 6 Matte lamp 7 Flame lamp 8 Lineaal lamp SPEEl EENS MET AllerHande 49

Allerhande | 1985 | | pagina 49