Terug naar de bron. VAN GEGARANDEERDE KWALITEIT °URCEBARISARTBF Op toast, bij een drankje of, zoals de Fransen dat doen, als afsluiting van een maaltijd: Franse kaas is een delicatesse. Inmiddels in ons land ook zo populair, dat Albert Heijn de meest geliefde Franse kaasjes in Frankrijk selecteerde voor het huismerk. Met een gegarandeerde kwaliteit, versheid en gunstige prijs. Het aantal verschil- lende Franse ka- zen is enorm. Vrij- wel elke streek heeft z'n eigen type kaas. Wie op verschillende plaat- sen in Frankrijk wel eens uit eten is ge- weest, heeft dat onge- twijfeld ondervonden. Het bekende kaaspla- teau dat na de maaltijd wordt gepresenteerd, bevat naast enkele 'be kende' kazen heel vaak ook zo'n typische streekkaas. De ver- schillen in de melk (door de 'leverancier' - koe, schaap of geit - of door de bodemgesteld- heid), in bereidings- wijze en rijping hebben soms grote smaakver- schillen tot gevolg. Van zacht romig tot pittig, van licht kruidig tot ge- peperd. Voorliefde voor zachtere soorten De meeste Nederlan- ders hebben een voor liefde voor de wat zachtere kaassoorten. Hoewel bijvoorbeeld blauwschimmelkazen door de ware liefheb- ber niet worden ver- smaad, blijken wat lichtere, romige kazen als de Brie, de Camem- bert en verse kaas (zo als Fromage frais met kruiden) de smaakpa- pillen van de meeste Nederlanders het meest aangenaam te prikkelen. Deze drie soorten en nog twee andere selecteerde AH zelf in Frankrijk om ze onder het eigen huis merk aan te kunnen bieden. En, zoals dat met elk produkt van het huismerk gaat, vond er een grondige selectie op kwaliteit en prijs plaats voordat deze bijzondere kazen in de winkel kwamen. Brie: een vorstelijke kaas Een van de meest met tradities omgeven Franse kazen is de Brie. Van oorsprong afkomstig uit de pro- vincie 'La Brie' in de streek 'lie de France', random Parijs. Van Karel de Grote was al bekend dat zijn eerste kennismaking met Brie hem ongekend en- thousiast maakte. 'Ik dacht alles te kennen wat eetbaar is,' riep hij uit, 'maar dat was al- leen maar ijdelheid van mij, want ik heb nu pas een van de heerlijkste gerechten leren kennen en ik be- veel, dat tweemaal per jaar een aantal van deze kazen naar mijn paleis in Aken moet worden gebracht.' Karel de Grote zou in de loop der eeuwen vele medestanders krijgen. De zachte, aromatische smaak en het 'vriendelijke ka- rakter' maken van Brie dan ook een ideale kaas met talloze toepassingsmogelijk- heden. De Brie van het AH- huismerk is afkomstig van Fromagerie Henri i nature natriumarm mineraahvater. MHIS FRANSE KAAS Vijf heerlijke Franse kaasjes van het AH-huismerk: Fro mage aux Noix, St. Paulin, Camembert, Brie en Fro- 38 AllerHande

Allerhande | 1985 | | pagina 38