ALLERLEI Bonduelle De k/e/ue kwartbUkjes Bonduette. leder z'n smaak. Zelf Tjap Tjoi maken Lekker: nieuwe oogst mandarijnen Verse frites in 4 minuten klaar frame ssspernebonefi matskorrels wortelfjes s groenten Bonduelle w Zelf Tjap Tjoi maken is heel eenvoudig geworden. Dat is te danken aan de nieuwe Tjap Tjoi Mix van Conimex, die in combinatie met het kant en klare bami-groente- pakket van AH de ideale basis voor een heerlijke Tjap Tjoi vormt. De Tjap Tjoi Mix zit in een pakje van 65 gram met een duidelijke gebruiksaanwij- zing. De mix bevat een uit- gekiende samenstelling van ingredienten die in een echte Tjap Tjoi thuishoren: sperzieboontjes, wortel, ui, kippebouillon, suiker, zout, soja-eiwit, aardappelmeel, gember, knoflookpoeder en gemalen witte peper. In een kwartiertje maakt u de volgende Tjap Tjoi (voor 3 4 personen). U heeft nodig 1 pakje Tjap Tjoi Mix, 200 gram in stukjes gesne- den kipfilet, 1 bami-groen- tepakket en 1 eetlepel olie of margarine. Verhit de [olie of margarine in een braadpan of wadjan. Fruit de schoonge- maakte groente gedu- rende 1 minuut op hoog vuur. Regelmatig omschep- pen. Groente afblussen met 800 ml water. Gesneden kippevlees toevoegen en aan de massa de inhoud van het zakje Tjap Tjoi Mix toevoegen. Goed omschep- pen. Daarna het geheel circa 10 minuten laten staan op een laag vuur. U kunt dit gerecht eventu- eel nog verder op smaak af- maken met wat ketjap asin en wat zout. Serveren met witte rijst en kroepoek. In plaats van kippevlees kunt u naar smaak ook lams- vlees, vis, kreeft, krab of garnalen gebruiken. Het nieuwe citrusseizoen is begonnen! Bij Albert Heijn uit zich dat eerst in de komst van de Satsumas en daarna, medio november, de echte Clementines. Beide soorten mandarijnen (zonder pit) zijn van AH's eigen citrushuismerk Chi- co. Ze worden rechtstreeks uit Spanje aangevoerd, waardoorze binnen 4 da- gen vanaf de pluk bij u op tafel kunnen liggen. Verser kan het bijna niet! Evenals de sinaasappels worden de mandarijnen van Albert Heijn niet ge- verfd. Daarom kan het ge- beuren dat met name de Satsumas niet altijd hele- maal oranje zijn. De verandering van kleur van citrusfruit ontstaat na- melijk door min of meer sterke temperatuurverschil- len tijdens de laatste weken op de plantages. De tempe- ratuur, overdag dan nog ruim 20° C, daalt's nachts tot rond de 5 graden. Hier- door worden de bladgroen- korrels in de schil afgebro- ken, waardoor het oranje- rode caroteen als kleurstof de overhand krijgt. Zijn de verschillen tussen dag- en nachttemperatuur klein, dan blijft de verkleuring praktisch uit. Vandaar dat de 'vroege' Satsumas vaak nog wat aan de groene kant zijn. Onder de naam Lord Chips zijn bij AH nu verse frites verkrijgbaar in een verpak- king van 750 gram. U vindt ze in het koelvak op de groente-afdeiing. Lord Chips zijn verse, voor- gebakken frites die u op elk gewenst moment kunt fri- turen. In vergelijking met diep- vries frites hebben deze fri tes enkele voordelen: de baktijd is korter, verse fri tes 'slinken' minder en het verbruik van bakvet is ge- ringer. In vier minuteh kunt u deze heerlijke krokante frites op tafel zetten. nrtraflja' I

Allerhande | 1985 | | pagina 29