ALLERLEI Oostenrijkse wijn blijft verkrijgbaar Een beker voor alle wasmiddelen Heerlijk van de haas Zet vanavond eens hazepeper op tafel. Of konijn, kalkoen of hazerug Da's weer eens wat anders. En nu kan t, want naast de bekende kip, hebben we een breed en voordelig assortiment wild en gevogelte. .-JWtv- De Falkensteiner Gruner Veltliner, de enige Oosten rijkse wijn uit het AH-assor- timent, blijft bij Albert Heijn verkrijgbaar. Naar aanlei- ding van het Oostenrijkse wijn-schandaal is de sa- menstelling van deze wijn opnieuw onderzocht. Voor aile zekerheid, want alle bij AH verkrijgbare wijnen wor- den uitvoeriggetestvoor- dat ze in de winkel komen. Ook deze tweede test door- stond de Veltliner echter glansrijk. Hoewel de verkoop van Oostenrijkse wijn in het al- gemeen sterk is gedaald, is AH van mening dat de 52.000 wijnboeren in Oos- tenrijk niet de dupe mogen worden van de handelingen van enkele zwendelaars. Dat geldt ook voor de Wein- kellerei Herrenhaus, van wie AH deze wijn betrekt. De Veltliner is van een uit- stekende kwaliteit en kost f 6,45. Binnenkort kunt u bij be- zoek aan uw AH-winkel een nieuwe doseerbeker voor wasmiddelen meenemen. Een beker met een nieuwe maat, die geschikt is voor alle in Nederland verkrijg bare wasmiddelen. Op de beker staan maatstreepjes voor een hele, een halve en een kwart dosis wasmiddel. We naderen't eind van het jaar, dus zijn bij AH weer enkele soorten vlees van de haas verkrijgbaar. U heeft keus uit hazebout, hazerug en kant en klare hazepeper. Deze voorverpakte produk- ten vindt u in de koelvitrine voor wild en gevogelte. Omdat haas in de meeste gezinnen zelden op tafel komt, geven we u in neven- staande tabel een aantal bereidingsadviezen. Gefi- leerde hazerug vindt u niet als zodanig in de winkel. U kunt de filets echter vrij ge- makkelijk zelf van de rug lossnijden. Belangrijk: let er bij haze- bout en (gefileerde) haze rug op dat u het vlees be- slist niet te lang braadt. Het wordt dan droog. Soort Bereiden Hoe lang? Bijzonderheden Hazebout Rondom bruin braden, klein beetje vocht toevoegen ca. 45 min. Met deksel op de pan Hazerug Rondom bruin braden 20 tot 30 min. (raze tot gaar) Zonder deksel op de pan Hazerugfilets Als biefstuk bakken 8 tot 12 min. (roze tot gaar) In de koekepan Dat de beker nu voor alle wasmiddelen kan worden gebruikt is mogelijk door uniforme doseervoorschrif- ten, die per 1 januari 1986 van kracht worden. Het AH huismerk voor wasmidde len, Albi, is hier nu reeds van voorzien. De beker wordt u gratis aangeboden (zolang de voorraad strekt) door alle wasmiddelen fa- brikanten van Nederland, in samenwerking met AH. We hebben wat wil ideeen vooj

Allerhande | 1985 | | pagina 28