ZO WORDT OVERBLIJVEN EEN FEEST ebruik voor t mee- leggen met een blaadje geven van boter- I I I sla, plakjes fricandeau hammen bij voorkeur i een speciaal lunch- trommeltje. Pak de verrassing in plastic folie en leg die bij de boterhammen in het trommeltje. Doe er een papieren servetje bij voor vette vingers. Hoewel de hoeveelheid boterhammen van kind tot kind behoorlijk kan verschillen, is er wel een algemene 'norm'. Reken voor kinderen van 6 tot 12 jaar op circa drie, en voor kin deren van 12 tot 20 jaar op ongeveer vijf boter hammen. Desgewenst kunt u de lunch nog gevarieerder maken door verschil- lende soorten brood mee te geven. Gebruik wel bij voorkeur vezel- rijke broodsoorten, zo- als bruin brood, volko- renbrood, roggebrood, tarwebolletjes en knackebrod. Bij beleg met een hoog vochtgehalte (zoals sandwichspread en chocoladepasta) is het verstandig de boter- ham eerst met boter te besmeren. Het vocht trekt dan niet zo snel in het brood. VERRASSING 1 Elke dag opnieuw gaan ze vroliik naar school met zulke lekker belegde boterhammen. lets hartigs, iets zoets en een leuke verrassing toe. Voldoende keuzemogelijkheden om de lunch op school extra lekker te maken. 10 HARTIG BELEGDE BOTERHAMMEN IBoterham besme ren met boter, be- leggen met blaadje sla, plakje kaas en plakje gekookte worst. Daarop een boterham besmeerd met toma- tenketchup. 2 Boterham besme ren met boter en sandwichspread, beleg- gen met geraspte wor- tel, i/2 eetlepel ro- zijntjes. Daarop boter ham besmeerd met bo ter. 3 Boterham besme ren met tomaten- ketchup, beleggen met plakjes komijnekaas, plakjes komkommer en een plukje tuinkers. Daarop een boterham besmeerd met mayo- naise. 4 Boterham besme ren met boter, be leggen met fijnge- VERRASSING 2 maakte, gestoomde makreel, vermengd met gehakte augurk en een plakje tomaat. Daarop een boterham besmeerd met toma tenketchup. 5 Boterham besme ren met smeerkaas, beleggen met dunne reepjes icebergsla en plakjes komkommer, bestrooid met Aromat. Daarop een boterham besmeerd met smeer kaas. 6 Boterham besme ren met mayonaise, beleggen met een blaadje sla, plakjes ra- dijs en schijfjes augurk. Daarop een boterham besmeerd I met boter. 7 Boterham besme ren met smeerkaas, beleggen met een plakje salami en schijf jes augurk. Daarop een boterham besmeerd met smeerkaas. 8 Boterham besme ren met boter, be leggen met een plakje gebraden gehakt, plak jes komkommer en kant en klaar gefruite uitjes. Daarop een bo terham besmeerd met boter. 9 Boterham besme ren met boter, be en schijfjes (met ci- troensap bedruppelde) peer. Daarop een bo terham besmeerd met boter. a H Boterham besme- I Uren met boter, be leggen met een plakje ham, plakjes tomaat en geknipte bieslook. Daarop een boterham besmeerd met toma tenketchup. 5Z0ET BELEGDE BOTERHAMMEN IBoterham besme ren met boter en chocoladepasta, beleg gen met plakjes ba- naan (bedruppeld met VERRASSING 3 VERRASSING 4 citroensap). Boterham dubbelklappen. 2 Boterham besme ren met boter en ho ning, beleggen met plakjes appel (bedrup peld met citroensap) en een snufje kaneel erover strooien. Boter ham dubbelklappen. 3 Boterham dun be smeren met boter en honing, beleggen met plakjes banaan (bedruppeld met ci troensap). Boterham dubbelklappen. 4 Boterham besme ren met MonChou en abrikozenjam. Bo terham dubbelklappen. 5 Boterham besme ren met pindakaas, bestrooien met ro- zijntjes en geraspte ko- kos en dubbelklappen. VERRASSING 5 smer< strooi AllerHande 37 Satestokje met daaraan gestoken 2 cocktail- worstjes, blokjes kom- en radijsjes. Opengesneden knak- worstje besmeren met tomatenketchup of mos- terd, in plakje ham rol- len en vastzetten met cocktailprikker. Satestokje met daaraan afwisselend kleine blok jes kaas en plakjes ba- naan (met citroensap bedruppeld). Koude pannekoek be met appel- in stukjes snij- den, stukje (met citroen sap bedruppelde) appel erin rollen en met cock tailprikker vastzetter Klein gehaktballetje (van vorige dag) in drie plakken snijden en af wisselend met twee schijfjes met tomaten ketchup besmeerd stok- brood aan satestokje steken.

Allerhande | 1985 | | pagina 37