ALLERLEI Easy Hygiene in soorten September druiventijd bakprodukten SAUCYZEBROOD SAUCYZE STRIPS WORSTEBROOD \2WB-a250Mti-' >>t/jx - Bij flessen met beugelslui- ting, plastic schroefdoppen of kroonkurken is het zaak dat u let op de instructie bij de automaat. De beugel- sluiting moet goed dicht zijn. Plastic schroefdoppen mogen er niet scheef op zit- ten en oude kroonkurken moeten zijn verwijderd. An ders loopt u het risico dat de automaat de fles niet herkent en voor die fles geen statiegeld op de bon vermeldt. De automaat accepteert dlle flessen, dus ook statie- geldloze en 'vreemde' fles sen. Maar hij geeft daar- voor geen statiegeld terug. Op de bon kunt u dat zien: er staan vijf regels met een of meer getallen op. Van boven naar beneden geven deze getallen achtereenvol- gens aan: de winkelcode, de bedragcode, het aantal ingeleverde flessen zonder statiegeld, het aantal inge leverde flessen met statie geld en het totaal bedrag wat u verrekend krijgt. Helaas kan een niet van AH afkomstige fles met statie geld of een fles met scheve schroefdop niet worden te- ruggegeven als deze een- maal door de automaat is ingenomen. Het is dus be- langrijk goed te bekijken welke flessen u inlevert en te letten op de sluitingen. U staat er waarschijnlijk niet zo bij stil, maar over toiletpapier is goed nage- dacht. Dat is alleen al nood- zakelijk omdat het papier geen verstoppingen in het toilet mag veroorzaken. Toiletpapier moet daarom uit elkaar vallen als het in aanraking komt met water. Bovendien moet het zacht en sterk zijn. Er zijn verschillende soor ten en kwaliteiten. Afhan- kelijk van uw portemonnee en wensen is er keuze tus- sen het voordelige grijze toiletpapier en het wat duurdere, maar zachtere witte tissue toiletpapier. Tussen deze twee uitersten zijn tal van variaties. De verschillen in kwaliteit wor den veroorzaakt door de gebruikte grondstoffen. Oud papier en celluloseve- zels (houtvezels) zijn de grondstoffen. De basis- grondstof voor het grijze toiletpapier is 100% oud papier, afkomstig van tijd- schriften etc. Het tis sue toiletpapier - dubbellaags of zelfs drie-laags - wordt van 100% cellulose gemaakt. Een nieuwe ontwikkeling is het recycled toiletpapier. Voor dit papier wordt cellu lose gebruikt, die wordt ge- wonnen uit hoogwaardig oud papier, zoals onbe- drukte resten uit drukke- rijen e.d. Qua eigenschap- pen zit deze soort tussen het naturel en het normale tissue toiletpapier in. Een tip tot besluit gebruik, indien u geen toiletpapier in huis hebt, geen keuken- rollen. Door een andere sa- menstelling is dit niet af- breekbaar in water en ver oorzaakt verstoppingen. September is niet voor niets de wijnmaand: de druivenoogst is in voile gang. Dat geldt niet alleen voor de wijndruiven, maar ook voor de consumptie- druiven. Bij AH kunt u in deze periode kiezen uit drie verschillende soorten. Uit Griekenland komt de gele Rosaki-druif. Het is een zeer zoete, aromati- sche druif, middelgroot van formaat en ovaal van vorm. Ze komen aanvankelijk van het eiland Kreta en wat la ter uit het in Noord-Grie- kenland gelegen Kavala. Een zeer grate, transparant groen-gele druif is die van het ras Italia. Zoals de naam al aangeeft komt deze druif uit Italie, en wel uit het dorpje Villa Tucci aan de Adriatische kust. Het is een ronde druif met een muscaat-achtige smaak. Voor liefhebbers van blauwe druiven haalt AH uit de streek rand het Zuid- franse Carpentras (Vauclu- se) de Alphonse Lavallee. Het is een middelgrote, blauwe druif, rand van vorm en fris-zoet van smaak. ALS JE ZE EENMAAL PROEFT.... DAN BLIJF JE ZE ETEN.

Allerhande | 1985 | | pagina 27