ZO VRIEST U FRUIT IN ZO GEBRUIKT U 0NTD00ID FRUIT Aardbeien, bessen, kersen, fram- bozen en bramen. Vruchten zorg- vuldig wassen, goed laten uitlekken en alle lelijke en aangestoken vruchten verwijderen. Vruchten van steeltjes en/of pitten ontdoen en naast elkaar op bakblik leggen. Vruchten die wat minder zoet zijn eventueel met wat poedersuiker be- strooien. Bakblik met vruchten ca. 2 uur in diepvriezer (op koudste stand) plaatsen. Bevroren vruchten in bakjes of zakjes verpakken, voorzien van etiket met naam en invriesdatum en in diepvriezer plaatsen. Het voordeel van deze methode is dat de vruchten niet aan elkaar vastkleven, zodat u precies zoveel vruchten uit de verpakking kunt halen als u nodig hebt. Bewaartijd: ca. 12 maanden (bij -18°C). 0 Perziken, abrikozen, pruimen en nectarines. Vruchten zorgvuldig wassen, met stukje keukenpapier droogdeppen en eventueel velletje verwijderen als volgt. Vruchten tien tellen in kokend water dompe- len en velletjes eraf trekken. De vruchten halveren, pitten eruit wip- pen en vruchten eventueel in partjes snijden. Vruchten met poe dersuiker bestrooien en naast el kaar op bakblik leggen. Bakblik ca. 3 uur in diepvriezer op hoogste stand plaatsen. De bevroren vruch ten in bakjes of zakjes verpakken, voorzien van etiket met soortnaam en invriesdatum en weer in diep vriezer plaatsen. Bewaartijd: ca. 12 maanden (bij -18° C) Na het ontdooien worden de meeste vruchten slap. Bij vruchten die tot puree of compote worden verwerkt, is dit geen probleem. Bij vruchten die als versiering dienst doen wel. Ga daarom als volgt te werk. Haal de vruchten ca. iy2 uur voor ge- bruik uit de diepvries. Leg de vruchten uitgespreid op een bord in de koelkast. Zo kort mogelijk voor gebruik taart of dessert ermee gar- neren. FRUIT STRAKS Pruimenchutney met roiijnen Kersenlikeur it Gelei uit Ouderwetse bosbesseniam 8 AllerHande

Allerhande | 1985 | | pagina 8