Nibb it J NIBB-IT: ALTIJD FEEST Nibb it ALLERLEI Bowl blijft verrassen Het filterzakje: een bijzondere vinding FOODS W - J O OR knabbelkenners Aroma aktief roma tlekker; 80 stuks 'iiiiiiiliii/lllllliilillllll VOW? KNABBELKENNERS In negentig procent van de Nederlandse huishoudens wordt koffie gezet met een koffiezetautomaat met fil- terzakjes. Dat hebben we te danken aan Melitta Bentz, een huisvrouw uit Dresden die in 1908 op het idee kwam de koffie door een vloeipapiertje te gieten, zo- dat de drab niet meer in het kopje koffie kwam. Sindsdien zijn de koffiefil- ters en -filterhouders voort- durend verbeterd. Het papier van koffiefilters wordt gemaakt van hoog- waardige grondstoffen zo- als cellulose, omdat het fil- terpapier volkomen neu- traal van smaak en geur moet zijn. Goede filterzak- jes worden ook niet ge lijmd, maar 'gehecht' door ze machinaal stevig tegen en in elkaartedrukken. U ziet dat aan de duidelijk herkenbare 'streepjes-lijn' aan zij- en onderkant. Voor het optimaal genieten van een aromatisch kopje koffie is het belangrijk de juiste maat filters inde juiste filterhouder te ge- bruiken. Het gebruik van een verkeerde maat filter- zakje kan tot gevolg heb ben dat het filterzakje scheurt en er toch drab in de koffie komt. Ook het kof- fiearoma komt in zo'n geval niet volledig tot ontplooi- ing. Filterzakje Filterzakjes Aroma aktief voor hat lekkorste kopje koffie voor het iekkerste kopje koffie MvntU finsrzakia* houdanhel grooiate daol met de gevolgen van onge- lukken met vuur, is de Ne derlandse Brandwonden Stichting. Bij deze stichting kunt u ook meer informatie aanvragen over brandpre- ventie en eerste hulp bij verbranding. Het adres is: Postbus 1015, 1940 EA Beverwijk. Deze stichting is ook be- trokken bij de organisatie van de Nationale Donor- week, dit jaar van 21 tot 27 oktober. Doel van de actie is meer Nederlanders aan te sporen tot het dragen van een donorcodicil. Met zo'n codicil geeft de drager toestemmingtothet, na zijn leven, verwijderen van organen en/of weefsels voor transplantatiedoelein- den. Voor slachtoffers van verbranding bijvoorbeeld zijn huidtransplantaties vaak van levensbelang! Hoe oud bowl als 'drankje' ook is, u kunt er steeds weer nieuwe, verrassende dingen mee doen. Wat dacht u van een bowl met nectarines en bananen? Voor ruim een liter bowl heeft u vier nectarines en twee banen nodig. Snijd de vruchten in kleine stukjes en doe ze in een kom. Een eetlepel honing en het sap van een halve citroen toe- voegen en er 2 dl witte wijn (bijv. Winzertanz of Mosel Perle) op schenken. Het ge- heel in de koelkast goed koud laten worden. Vlak voor het serveren de rest van de fles goed gekoelde wijn toevoegen. Wilt u liever een bowl zon- der alcohol, dan kunt bij voorbeeld AH Bran met wat citroensap of Dry Ginger Ale gebruiken.

Allerhande | 1985 | | pagina 43