to JO HAASKARBONADEN MET PERZIK Teentje knoflook pellen en halve- ren. Vlees aan beide zijden met de knoflook inwrijven en daama met wat olie bestrijken. Vlees op hete barbecue of onder hete grill leggen en in ca. 8 minuten roosteren. Vlees na 4 minuten omdraaien. Perziken wassen, halveren, pit emit wippen, vruchtvlees met wat kerriepoeder bestuiven en de perziken de laatste 4 minuten mee roosteren. Na 2 mi- nuut omdraaien. Vlees serveren met bijvoorbeeld krieltjes en een salade. VEGETARISCHE KERRIESCHOTEL Courgette in plakjes snijden. Be- sprenkelen met zout, even laten staan. Afspoelen en droogdeppen met keukenpapier. De bloemkool in roosjes verdelen. Appel schillen, klokhuis verwijderen en appel in stukjes snijden. Besprenkelen met citroensap. Olie verhitten in een diepe pan. Hierin de groenten en de appel ca. 5 minuten bakken. Kerrie poeder en bloem toevoegen. Even meebakken. Tomatenpuree en witte bonen toevoegen. Ca. 15 minu ten laten pruttelen (af en toe om- scheppen). Mango chutney erdoor roeren. Geef er volkorenbrood bij. ZOMERRIJSTSALADE ZOMERSE MACARONISCHOTEL Macaronimix met dl water tien minuten laten wellen. Intussen ui en knoflook pellen en fijn snippe- ren. Pekelvlees in reepjes snijden. Boter verhitten en hierin ui en knof look glazig bakken. Prei toevoegen en even meebakken. Gewelde ma caronimix toevoegen, goed om- scheppen en met deksel op de pan alles 15 minuten zachtjes laten pruttelen. Intussen de macaroni in ruim kokend water (zonder zout) koken volgens de aanwijzingen op de verpakking. Macaroni op vergiet laten uitlekken. Een ovenvaste schotel invetten en helft van de ma caroni erin scheppen. Pekelvlees door macaronimix scheppen en het mengsel over de macaroni verde len. De rest van de macaroni erop scheppen. Eventueel geraspte kaas erover strooien. De kaas onder de hete grill of in de oven laten smel- ten. Courgette in plakjes en paprika in stukjes snijden. Twee minuten in kokend water blancheren. Onder koude kraan laten afkoelen. Appels schillen, klokhuis verwijderen en in stukjes snijden. Besprenkelen met citroensap. Zilveruitjes halveren. Ossetong (op twee plakjes na) in reepjes snijden. Een sausje roeren van de suiker, peterselie, tijm, pe per, zout, azijn en room. Sla wassen en drogen. De rijst in een grote kom scheppen. Kappertjes, cour gette, paprika, appels, zilveruitjes en ossetong toevoegen. Dressing er over schenken. Sla op twee bordjes leggen. Rijstsalade erop scheppen en gameren met een takje peterse lie en de achtergehouden opgerolde plakjes ossetong. Bereidingstijd: ca. 30 minuten Prijs p.p.: ca. J 2,60 1 teentje knoflook, 2 haaskarbonaden, olie, 2 perziken, kerriepoeder Bereidingstijd: ca. 20 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,85 1 courgette, zout, bloemkool, 1 zure appel, citroensap, 2 eetlepels olie, '/a pakket stoofschotelgroenten, 2 theelepels kerriepoeder, Vi eetlepel bloem. J eetlepel tomatenpuree, lh literblik witte bonen, 2 eetlepels mango chutney pakje mix voor macaroni, water, 100 g pekelvlees, 1 uitje, 1 teentje knoflook, 1 eetlepel boter, 300ggesneden prei, 150-175 g macaroni, 50 g geraspte kaas, bote'rvoorhet invetten Bereidingstijd: ca. 30 minuten Prijs p.p.: ca. j 2,90 1 courgette, 1 rode paprika, 2 appels, citroensap, 10 zilveruitjes, 200 g gesneden ossetong. Vi theelepel suiker, 1 eetlepel gehakte peterselie, Vz theelepel tijm (lietst verse), peper, zout, 1 eetlepel kruidenazijn, 3 eetlepels room, vier blaadjes sla, 300 g gekookte rijst, 1 eetlepel kappertjes, 2 takjes peterselie 5 1 "8 Bereidingstijd: ca. 20 minuten Prijs p.p.: ca.5,70

Allerhande | 1985 | | pagina 27