ALLERLEI 1 L Vlooienband: een vertrouwd produkt Nieuw: kiwisalade Loten voor Sterren- slag bij AH ntufruh (Bfianty Top 3smaken: vanille, mokka enchocolade (Sfianiy Top 2smaken pechemelba en poire belle hetene De vlooienband of eigen- lijk anti-vlooienband is in Nederland het meest ge- bruikte produkt in de strijd tegen vlooien bij huisdie- ren. Bij AH zijn vlooienban- den van Friskies verkrijg- baar die 3 a 4 maanden werkzaam blijven. Methetoogop de veilig heid van mens en dier wor- den aan de vlooienbanden en andere vlooienbestrij- dingsmiddelen hoge eisen gesteld. Het Ministerie van Volksgezondheid contra- leert de onderzoeksrappor- ten en de produkten. Ook bekijkt men of de tekst op deverpakkingvoldoetaan de wettelijke eisen. Pas dan krijgt het produkt een zgn 'toelatingsnummer' en mag het worden verkocht. De Keuringsdienst van Wa- ren controleert daarnaast regelmatigofde hoeveel- heid werkzame stof voldoet aan het gehalte dat op de verpakkingstaatvermeld. Dank zij deze uitgebreide controles zijn vlooienban den - ondanks de aanwezig- heid van kleine hoeveelhe- den giftige stoffen - abso- luut veilig in het gebruik. Naast de vlooienband kunt u bij AH ook terecht voor anti-vlooienpoeder, anti- vlooienspray en tapijtvlooi- envrij. Deze produkten zijn vooral geschikt voor bestrij- ding van aanvallen of een plaag van huisdiervlooien. Bij thuiskomst na de zo- mervakantie wil dat nog wel eens het geval zijn. Sinds kort is een nieuwe salade van het AH-huis- merk verkrijgbaar de kiwi salade. De heerlijke kiwi- vrucht vormt, zoals de naam al aangeeft, het hoofdbestanddeel. In de nieuwe salade zit tenmin- ste25 procent kiwi. Daar naast zitten er stukjes ana- nas en appel, mayonaise en blokjes perzik in. Net als de al wat langerverkrijgbare salades (zoals sellerie-, zalm- en kip-kerriesalade) is de kiwisalade verpakt in een doosje van 250 gram. U kunt de kiwisalade bij- voorbeeld op toost serve- ren als hapje bij de borrel. Erg lekker is een cocktail met kiwisalade als voorge- recht. Leg een blaadje sla in een coupe, doe er wat ki wisalade in en besprenkel het geheel met een beetje citroensap. Bij alle AH-filialen zijn mo- menteel loten verkrijgbaar voor Sterren-slag. De eerste uitzending daarvan wordt opmaandagl5juliopde AVRO-televisie uitgezon- den. In totaal komen er zes wekelijkse uitzendingen. De opbrengstvan Sterren-slag is bestemd voor een aantal goede doelen: Jantje Be- ton, het Jeugd Rode Kruis, Vrienden van het Rijksmu- seum, het Internationaal Fonds Sport Gehandicap- ten en de Nederlandse Lever- en darmstichting. In deze vernieuwde serie uitzendingen van Sterren- slag zullen steeds drie teams van tien bekende Nederlanders (artiesten, omroepmensen en politici) het tegen elkaar opnemen. De opnamen voor de zes uitzendingen vinden plaats op de Efteling. Daar treden de teams tegen elkaar in het strijdperk in een aantal nieuwe spelen. In de laatste uitzending op 19 augustus wordt een finalewedstrijd gespeeld. De loten kosten per stuk J 2,50. Er zijn ook envelop- pen met zes loten (voor elke uitzending een) voor vijftien gulden verkrijgbaar. De kopers van deze enve- loppen dingen mee naar de speciale enveloppenprijs, die bestaat uit twee auto's. Per uitzending zijn even- eens - afhankelijk van het aantal deelnemers - een of meer auto's te winnen. Kans op de hoofdprijs ma- ken die deelnemers die een lot hebben waarop de let- Lpoirf RFI i r helenT) ZxTOg net 2x120ml \<aniUe dessert dessert vanilk- a la crime ?xnOg*-» i Ja

Allerhande | 1985 | | pagina 20